single-image

Güney Kore’den 2019’da Blockchain Yatırımlarına İki Katı Kaynak

Güney Kore hükümeti, 2019’da blockchain teknolojisine ve Blockchain projelerine büyük yatırım yapmak üzere görünüyor. Ancak Güney Kore Hükümetinin , kripto para birimi politikasında hiçbir değişiklik beklenmiyor.

Bir rapora göre, Bilim Bilgi ve İletişim Bakanlığı, 2018 yılında Blockchain teknolojilerini 10 milyon dolarlık Kaynak ayırarak destekledikten sonra önümüzdeki yıl için 18 milyon dolar daha kaynak ayırarak blockchain projelerini desteklemeye hazırlanıyor.

Raporda bakanlığın gelecek yıl 12 blockchain destekli projeyi başlatmayı planladığı ve üç yurt içi girişimin de yıl sonuna kadar 1.3 milyon dolarlık bir destek ayrılabileceği iddia ediliyor.

Bakanlık aynı zamanda denizcilik bakanlıklarının , ithalat ve ihracat faaliyetlerinin bir parçası olarak blockchain teknoloji çözümlerini kullanacakları bir lojistik pilot uygulamaları için Okyanuslar ve Balıkçılık Bakanlığı ,ülkenin en büyük limanı Busan ile birlikte çalışıyor.Amaç bilgiyi merkezi olmayan bir platform aracılığıyla gerçek zamanlı olarak bilgileri paylaşmak.

Güney Kore, blockchain teknolojisini, özellikle nakliye endüstrisi olmak üzere, lojistik ve ihracat faaliyetlerinin geniş bir yelpazesine entegre edebileceğini Düşünüyor. Ülke, dünyanın altıncı büyük ihracat ekonomisine sahip ve Busan Limanı, Dünya Nakliye Konseyi tarafından yayınlanan rakamlara göre dünyanın beşinci en yoğun kargo limanıdır.

Samsung Group’un BT hizmetleri kolu Samsung SDS , geçtiğimiz yıl Kore Gümrük Servisi, Okyanuslar ve Balıkçılık Bakanlığı, Hyundai Deniz Ticaret , IBM Kore ve kağıtsız ticaret sağlayıcısı Ktnet’i içeren bir blok zincir konsorsiyumunu bir araya getirdi . Konsorsiyum, geçtiğimiz günlerde dünyanın ilk blockchain ile çalışan nakliye işlemini başarıyla gerçekleştirdiğini açıkladı.

Ancak, tüm bakanlıklar, kripto para birleri ile ilgili politikalardan uzak durmaya eğilimli görünüyorlar. Güney Kore Hüküöeti, ülkenin ilk para teklifini (ICO) yasaklamayla ile ilgili yasada değişiklik yapıp yapmamayı düşünüyor. FNNews, bu güne kadar ICO konusunda küçük bir ilerleme kaydedildiğini ve hükümetin karar vermek için acele etmediğini belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz