single-image

ABD Hazine Sekreteri, Bitcoin’in Geleceği Üzerine Bir Uyarı Yaptı

Bitcoin ve Kripto Paralar, son aylarda tekrar dikkatleri üzerine çekmiştir çünkü yükselen Bitcoin fiyatının ve dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin bazılarından sosyal medya devi Facebook olmak üzere gelecek yıl kendi kripto para birimini piyasaya sürecek olması .

Bitcoin fiyatı ve kripto para pazarları gözde olmuştur ve ABD başkanı Donald Trump Bitcoin ve kripto paralar için bu ay saldırıyı başlattı öncelikle Facebook’un Libra proje planları hedef alıyor.

Budefa , ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin , Bitcoin’in on yıl içinde yaygın olarak kullanılmayacağı, İç Gelir Servisi’nin (IRS) kripto-para birimi sahiplerine vergi düşürmediğini düşündüğü konusunda uyarıda bulundu.

“Ben şahsen sizi temin ederim, 10 yıl içinde Bitcoin üzerine konuşulmayacak unutulacaktır ” Mnuchin, bu ayın başlarında Bitcoin ve kripto paraların “ulusal güvenlik sorunu” olduğunu söyledi.

Birkaç hafta önce düzenlediği basın toplantısında konuşan Mnuchin, bitcoin ve kredi risklerinin “siber suç, vergi kaçakçılığı, haraç, fidye, yasadışı uyuşturucu ve insan kaçakçılığı gibi milyarlarca dolarlık yasadışı faaliyete destek vermek için kullanıldığına” inandığını söyledi. Birkaç gün önce Trump tarafından yapılan yorumları yankılanıyor .

Son yorumları, Trump yönetiminin Rusya , Çin ve Endonezya’da denenmiş olduğu gibi çökmeye, hatta yasaklamaya, bitcoin ve kripto para birimlerini yasaklamaya çalışabileceğine işaret ediyor .

Mnuchin, “Beş ila altı yıl içinde Hazine sekreteri olarak bile bitcoin hakkında konuşmayacağımı iddia ediyorum” dedi.

Bu arada, IRS bu hafta bitcoin sahibi olan 10.000 ABD vatandaşına uygun vergileri ödeyemediğini düşündüğü diğer kripto para birimleri için mektuplar göndermeye başladı.

IRS Komisyon Üyesi Chuck Rettig yaptığı açıklamada , “IRS, veri analitiğinin daha fazla kullanılması da dahil olmak üzere sanal para birimi ile ilgili çabalarımızı genişletiyor.” Dedi . “ Yasayı uygulamaya ve vergi mükelleflerinin yükümlülüklerini tam olarak anlamalarına ve yerine getirmelerine yardımcı olmaya odaklandık.”

IRS’in , 2013-2015 yılları arasında 20,000 Dolar veya daha fazla değerde kripto para birimi satın alan, satan, gönderen veya bir para birimi olan ABD vatandaşlarının bitcoin ve Kirpto para borsası Coinbase’den isimlerini aldıkları bildirildi .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz