single-image

Nisan Ayı Kripto Piyasalarında Hareketli Başladı

Kripto para piyasaları Nisan aynının başlamasıyla adeta ciddi bir patlama yaşamaya başladı. Bitcoin yeninden 60.000 dolar seviyesini test ettikten sonra, özellikle hafta ilerledikçe Ethereum ciddi şekilde yükseldi, yine aynı günler içinde TRON değeri iki katına çıktı, EOS neredeyse % 50 yükselirken ve BNB 400 dolar seviyesine kadar dokundu.
En önemli yükseliş ve sürpriz Ripple cephesinden geldi. Ripple parabolik bir yükseliş ile 1 dolar bariyerini aştı.

Visa, geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamada , milyonlarca küresel tüccarında kripto para birimini kabul etmeye başlayacağını ve işlemleri tamamlamak için Ethereum tabanlı stablecoin US Dollar Coin (USDC) kullanacağını açıklamıştı.
PayPal , ABD müşterilerinin işlemlerinde kripto kullanarak ödeme yapmasına izin vereceğini açıkladı. Bun dışında Amerika merkezli yatırım bankalarından olumlu sinyaller adeta ardı ardına geldi. Bu kadar olumlu haber ile birlikte, küresel piyasalardaki oluşan olumlu hava ve ekonomilerdeki görülen düzelmeler de bu artışa yardımcı oluyor. Diğer yandan Corona virüs pandemisine karşı artan aşı iyimserliği de etkilerini sürdürüyor.

Genel olarak ülkelerin piyasaya giderek artan miktarda para sürmesi, artan enflasyonist baskının artacağını ve bitcoin gibi varlıklara yönelimi tetiklediği de analistler tarafından öngörülmektedir.

Başlayan Altcoin sezonun piyasaları nereye kadar taşıyacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. Kripto para piyasaları artan altcoin baskısı ile 2 trilyon dolar seviyesine kadar geldiği düşünüldüğünde önümüzdeki günlerde dalgalanmalar olsa da olumlu atmosfer içinde ticaret olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz