single-image

Ripple (XRP) 0,70 Doların Üzerine Atak Yaptı

Pazartesi, günü Ripple, ABD doları karşısında 0,60 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yeni bir yükselişe başladı. XRP fiyatı 0,70 doları seviyesinin üzerine doğru güçlü bir yükseliş sağladı. Geride kalan hafta Ripple XRP, 0,60 dolarlık direncin üzerine çıkmadan önce 0,50 doların üzerinde bir destek oluşturmuştu.

Ripple (XRP), 2 Şubat’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 0,72 dolar ‘a yükseldi ve kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık olarak % 18 oranında değer kazandı .

Özellikle (XRP), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), XRP Ripple’a karşı dava açmasının ardından büyük değer kaybı yaşamıştı, son yükselişle birlikte iki ayın en yüksek seviyelerine hareketle, dava dolayısı ile oluşan zararları tamamen telafi etmiş gibi görünüyor. Etkisi varmıdır bilinmez ama Ripple yöneticilerinin avukatı James K Filan Cumartesi günü , Ripple ve SEC’in, ödeme şirketinin dört özel e-posta yazışmasından ikisinin devam eden dava kapsamında incelenmesini engellemek için bir anlaşmaya vardıklarını tweetlemişti. Davanın genel gidişinin olumlu olduğu yönünde bir kanı ve beklenti büyümektedir.

Ripple için şimdi 0,70 dolar seviyesinde bir destek oluşturularak yükseliş trendini devam ettirerek önce 0,75 dolar ve ardından 0,80 dolar seviyeleri beklentili. Ancak genel piyasa şartları ve olumsuz durumlarda fiyat için özellikle 0,60 dolar seviyesi bir destek bölgesidir ağır satış baskılarında 0,50 dolar seviyesinde yine bir destek noktası beklenebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz