single-image

Mike Novogratz Altcoin Piyasalarının Bitmek Üzere Olduğuna İnanıyor

Galaxy Digital’in milyarder kurucusu Mike Novogratz altocoinler hakkında ve özellikle popüler olan Ripple (XRP) ve Dogecoin (DOGE) üzerine bazı eleştirel açıklamalar yaparak konuya farklı bir görüş getirdi. Cuma günü Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada , DOGE piyasalarındaki son fiyat hareketlerine rağmen Dogecoin kervanına katılmayacağını söyledi . ve konuya yaklaşımını“Doge bir memecoin yani gerçekten bir amacı yok” diye ekledi.

Ünlü milyarder yılın başlarında sermaye piyasalarını alt üst eden WallStreetBets (WSB) olayına atıfta bulunarak “GameStop’u anımsatıyor” dedi. O zamanlar WSB yatırımcıları, milyonları yalnızca Wall Street’teki hedge fonlarını ‘sıkıştırmak’ amacıyla GameStop hisselerine ve diğer birkaç ‘mem hisselerine’ aşırı alım yaparak pompaladılar. Milyarder ekliyor “Arkadaşlarımdan biri bu fiyatlarla Dogecoin’e yatırım yapsaydı çok çok endişelenirdim” diyor.
Dogecoin’in fiyatı 2021 boyunca çok ciddi ölçüde arttı. Yükselişinin bir kısmı doğrudan WallStreetBets WSB tüccarlarıyla ilişkilidir.

Ayrıca yılın başından bu yana fiyatında önemli bir artış gören XRP hakkında yorum yaptı: 1 Ocak’ta 0.23 dolar ‘dan 1.46 dolar’ a kadar devam eden ciddi bir artış görülmüştür.

“Altcoin piyasalarında bazı cepler perakende köpükler ve spekülasyonlar var” dedi. “ SEC tarafından soruşturma altında olan bir şirketin varlığı olan XRP bir ay içerisinde 0,40 dolardan 1,60 dolara çıktı. Bana da pek mantıklı gelmiyor ” diyerek konu hakkında genel bir görüş ortaya koydu.
Sözlerine devam eden milyarder “Bir perakende çılgınlığı var Bitcoin ve Ethereum’da gerçekten görülmüyor. Tam tersi: Bitcoin ve Ethereum’dan para çıkıyor ve bu diğer coinlere daha fazla enerji, daha fazla heyecan için hareket ediyor. ”
Konu ile ilgili genel endişelerini ve bilgiler paylaşan milyarder , altcoinler için yükselişin ne olduğu yada olacağına bir miktar kendince bakış aktardı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz