single-image

Ubisoft Tezos Blockchain İle Buluşuyor

Oyun dünyası ve blockchain dünyası arasında birleşmenin ilk örneği değildir. Blok zinciri ve kripto meraklılarının çoğu teknoloji meraklısı olma eğilimindedir ve bilgisayar oyunlarına yabancı değiller. Oyun dünyasında bir çok blockzinciri uygulaması denenmektedir.

Çok tatnınmış bir oyun şirketi olan Ubisoft , Tezos ekosisteminde bir araştırma ve geliştirme merkezi olan Nomadic Labs aracılığıyla Tezos Network ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

20 Nisan 2021’de yapılan duyuruda Ubisoft’un artık Tezos için kurumsal bir partner olacağı ortaya çıktı. Bu çalışma, Ubisoft’un Stratejik İnovasyon Laboratuvarı aracılığıyla yürütülecek ve ekosistemdeki işlemlerin doğrulanmasını içerecektir. Ubisoft, şirketin blockchain gibi yeni teknolojilerin arkasındaki olasılıkları keşfetmek istediğini açıkladı.

Yapılan açıklamada “Ubisoft, blockchain’in hem oyunculara hem de geliştiricilere yeni olanaklar getirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor ve bu yeni işbirliği, sayesinde çevre dostu yaklaşımımızla uyumlu bir ekosistemle gelişme çabalarımızı sürdürmemize olanak tanıyacak.” dedi .
Tezos tarafından yapılan ortak çalışma duyurusunda ise “Tezos’u keşfetmeleri konusunda Ubisoft Stratejik İnovasyon Laboratuvarı ile birlikte çalıştığımız için çok mutluyuz. Ubisoft, yıllar boyunca çeşitli protokolleri test ederek blockchain teknolojisine ilgi gösteren ilk büyük şirketlerden biridir ve onları ekosistemimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Onların tecrübesi ve vizyonu Tezos camiasında değerli olacak ” denildi.

Yapılan bu duyuru sonrası kripto para piyasasından ziyade blockchain teknolojisinin farklı kullanım alanlarında da çok faydalı kullanım alanları olduğunu bir kez daha gösterecek bir haber olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz