single-image

Binance Coin (BNB) En Büyük 7. Kripto Para Oluyor

Binance Coin, son 24 saat boyunca işlem hacminde % 13 artış göstererek, Kripto Para başına 0.004 BTC’de Bitcoin karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan yeni bir rekor gerçekleştirdi.

Kripto Para şimdi 15 ABD Doların’dan işlem görüyor ve geçtiğimiz yıl boyunca en iyi diğer 20 Kripto Parayı geride bıraktı. Bitcoin geçen yıla göre % 65 azalmış olsa da, BNB şimdi yıllık getiri (dolar) karşılığında artarak dolar bazında % 51 kazandırdı.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca BNB’nin Bitcoin tarafından belirlenen trendden sapmaya başladığına tanık olduk. Şubat ve Mart aylarında, bu sapmanın esas olarak şimdi Binance’ın Bitcoin ile ilişkisiz olduğunu düşünebileceğimiz noktaya kadar arttığını gördük. Bu hemen hemen BNB’yi bağlarından Bitcoin trendi ve korelasyonuna ayırabilen tek paradır.

Binance Coin, 2.14 milyar ABD Dolar’lık piyasa değeri olan lider kripto para birimleri sıralamasında 7. sıradaki pozisyonuna yükseldi.

2017 yılı, 20x kazanç sağlayan Bitcoin liderliğindeki kripto pazarları için harikaydı. Pek çok altcoin daha da kazandı: Başlıca pazarlardan biri olan Ethereum, “ICO’ların kripto parası” haline geldiğinden daha iyi performans gösterdi. ERC-20 belirteç mekanizmasını temel alan projeler, ERC-20 ICO akıllı sözleşmeleriyle ETH’deki fonları kolayca arttırabiliyor.

2019 yılının BNB’si ile 2017’nin ETH’si arasında bazı benzerlikleri tespit ederken, BNB, Binance Launchpad’de gerçekleşen para toplama etkinliklerine katılmak için kullanılan paradır. İki başarılı fon yaratma olayının ardından , Binance, Mart Celer Ağı bağış toplamasını dört gözle bekliyor.

Diğer bir benzerlik, Bitcoin ile negatif korelasyondur. 2017 yılında BTC yukarı çıktığında, altcoins aşağı doğru hareket etti. Ethereum gibi bazı altcoinler Bitcoin ile karşılaştırıldığında en yüksek ters korelasyona sahipti . 2018 yılında, çoğunlukla Bitcoin ve altcoins arasında pozitif bir korelasyon vardı. Son ay boyunca, BNB ve BTC arasında böyle ters bir ilişki olduğunu kesinlikle görebiliriz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz