single-image

Mahkeme Craig Wright’a Bitcoin (BTC) Mucidi Olduğunu Kanıtlaması İçin 20 Gün Süre Verdi

Bitcoin (BTC) mucidi olarak bilinen Craig Wright, 1.1 milyon Bitcoin kilidini açabileceğini ve dünyaya Satoshi Nakamoto olduğunu gösterebileceğini kanıtlamak için bir aydan az zamana sahip.

ABD’li yargıç Beth Bloom, Avustralyalı bilgisayar bilim insanına 3 Şubat’a kadar Wright ve Kleiman’ın birlikte madencilik yaptığı BTC’nin anahtarlarını tutan şifreli bir belge olan “Tulip Trust” a kilitlendiği söylenen yaklaşık 9.2 milyar dolarlık Bitcoin’e erişmesi gerekiyor. Kilidini açmak için iki şifreleme imzası gerekiyor.

Wright, şifrelenmiş Tulip Trust’ın kilidini bu ay ulaştıracak anahtarlara sahip bir “güvenli kurye” olduğunu iddia ediyor. Kurye ortaya çıktığında Wright erişilemediğini söylüyor.

Davalı’nın kuryenin Ocak 2020’de gelmesi planlanan beyanları ışığında Mahkeme, Davalı’nın 3 Şubat 2020’ye kadar olmak üzere Mahkeme’ye bu gizemli kuryenin ortaya çıkıp çıkmadığını belirten bir bildirimde bulunmasına izin vermiştir. Merak edilen Davalı’nın şimdi şifrelenmiş dosyanın kilidini açmak için gereken son anahtar dilime erişimi olup olmadığı.

Gizemli kurye Tulip Trust kilidini açmak için anahtarlar sağlarsa, Craig Wright gerçekten de Bitcoin’in anonim yaratıcısı olduğunu kanıtlamak için önemli bir delil sağlamış olacaktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz