single-image

Ripple (XRP) ve Oyun Endüstrisi

Blockchain geliştiricisi, Forte geçtiğimiz günlerde, Ripple’ın kripto para birimi XRP’yi oyun dünyasında kullanma konusunda 40’tan fazla geliştiriciyle görüşmelerde bulunduğunu söyledi .

Birkaç hafta önce, Forte blockchain teknoloji  dayalı oyunlar yapmak farklı firmalara 100 milyon Dolar yatırım olacağını duyurdu XRP bir değişim birimi olarak kullanılacak. Modern Consensus Kent Wakeford ile yeni bir röportajda Forte kurucu ortağı ve COO, San Francisco’daki Oyun Geliştiricileri Konferansı’na katıldıktan sonra 40’tan fazla oyun geliştiricisiyle görüştüklerini yaptığını söyledi.

“Tepki güçlü oldu. Bu bizim için inanılmaz derecede başarılı bir GDC oldu. 40’ı aşkın oyun geliştiricisiyle tanıştık ve 100 milyon dolarlık fonu dağıtmak için aktif olarak görüşüyoruz. Mevcut öğelerle ve 50.000’den fazla kayıtlı kullanıcımızla mevcut izleyicilerle mevcut oyunlara bakıyoruz. ”

Platformun, oyuncuların işlemleri yapmak için XRP işlemlerini kullanarak oyun içi para satın almalarını ve satmalarını sağlamak için tasarlandığını söyledi. Ayrıca, blokajları bağlamak ve farklı dijital defterler arasında ödemeleri yönlendirmek için tasarlanan Interledger Protokolünü de kullanacaktır. Forte, önde gelen akıllı sözleşme platformları Ethereum, TRON ve EOS dahil, blok zincirindeki herhangi bir geliştirici için açık olduklarını söyledi .

“Ripple ile ortak olmamıza rağmen, insanların Ethereum, EOS, TRON veya diğer platformlardan herhangi biri üzerine inşa etmek isteyip istemediklerine bakmayacak tüm birinci seviye protokollere karşı haiziz. Bu oyunların taşınabilirliğini sağlamak için sidechain teknolojisi geliştirdik. Bunu olabildiğince kolay hale getirmeye çalışıyoruz, böylece geliştiriciler harika oyunlar yapmaya ve harika oyun ekonomileri tasarlamaya odaklanabilirler.

Karmaşıklığı onlardan uzaklaştırmak ve blok zinciri arka planda kesintisiz yapmak istiyoruz. Tüketicinin bir avuç çemberin içinden atlamasını istemiyoruz. ”

Kurucu ortak, oyun endüstrisinin (yaklaşık 43 milyar dolar değerinde) blockchain’in ilk başlarında benimsenmesi için iyi bir yer olduğunu ve önümüzdeki beş yıl boyunca teknolojiyi entegre etmesi için birkaç oyun beklediğini söyledi.

“Blockchain , işlem gördüğü, sahibi olan ve ödemeleri takip eden her bir ürünün doğruluğunu gösterir. Şimdi geliştiriciler satış sonrası ve kalıcılıktaki her ticarete katılabilirler. Bu, tüketicilerin bunları toplamak için zaman veya para harcadıkları eşyalarla oynanan herhangi bir oyun için yepyeni bir pazar açar. Yeni oyun dinamikleri ve eşler arası ekonomiler, tüketicilerin eşyalarını daha fazla kazanmak için oyunlarını değiştirmesiyle ortaya çıkacak. Eşyaları kovalamak yeni tür oyun tasarımlarını yaratacak. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz