single-image

Bitcoin ve Ethereum’un Blok Ödüllerinin Yarıya Düşmesi Bir Yükseliş Sağlayacak

Bitcoin ve Ethereum hafifçe toparlanırken kripto pazarının değerlemesi 3 milyar dolar artarak 114 milyar dolara yükseldi.

Hem Bitcoin hem de Ethereum, 29 Ocak’tan bu yana yüzde 3 civarında bir artış gösterdi ve şu anda dar bir fiyat aralığında dalgalanıyor.

Büyük kripto para birimlerinin tarihsel performansı göz önüne alındığında, Bitcoin, Litecoin ve Ethereum’un blok ödülünün yarısının üç dijital varlığın orta vadede güçlü bir şekilde toparlanmasına izin verebilir.

Pek çok analist, yarı fiyatının zaten fiyatlandırıldığına inanıyor, çünkü yatırımcılar tarafından gerçekleşmeden yıllar önce öngörülüyordu.

Bitcoin ve Litecoin’in blok ödülünün yarısının ve Ethereum’un blok ödülünün yüzde 33 oranında azalmasının, kripto pazarında yükseliş ivmesi yaratabileceğini düşünenlerde var.

Bitcoin’in blok ödülünün Mayıs 2020’ye kadar yüzde 50 oranında azalması bekleniyor. Bu, yeni BTC’nin madenciler tarafından madencilik oranını azaltacağını gösteriyor.

Blok ödül yarısı, dolaşımdaki BTC tedarikini sınırlar. Varlığa olan talep aynı kalır veya artarsa, fiyat eğilimi üzerinde etkisi olabilir.

2017 yılının Kasım ayında, Chainalysis’in üst düzey ekonomisti Kim Grauer, dolaşımdaki Bitcoin arzındaki düşüşün zaten fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığına karar vermenin karmaşık olduğunu söyledi.

Genel olarak, özellikle kripto para birimlerini uzun vadeli yatırımlar olarak gören yatırımcılar için, blok ödül yarısının toparlanmaya ya da piyasanın toparlanmasına yol açabilecek olumlu bir katalizör olduğu kabul edilir .

Yarı fiyatının, bazı tüccarların beklediği gibi Mayıs 2019’dan başlayarak BTC’nin fiyatı üzerinde bir etkisi olması durumunda, zaman dilimi 2019’un ikinci yarısında toparlanan şifreleme piyasasını öngören Willy Woo gibi analistlerin tahminleriyle örtüşecektir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz