single-image

Bitcoin (BTC) Yeni Bir Hafta Başlangıcında Neler Bekleniyor

Bitcoin (BTC) yeni haftaya düşüş eğiliminde başladı. Düşüş az miktarlarda seyretmekte. Düşüş, Bitcoin seviyesi 8.100 doların biraz üzerinde olduğunu görüyor. Bitcoin için sonraki güçlü direnç seviyesi 8.400 dolar yeni yılın en yüksek seviyesi olan nokta, bu seviye tekrar test edilip geçilmesi beklenmekte.

Asıl beklenti yükseliş dalgası oluşturacak olan 9.000 dolar pozisyonunda beklenmekte. Bu pozisyonda, FOMO’nun yakın gelecekte kurumsal alıcıların ilgisini çekecek olan seviye 10.000 dolara ulaşmasıyla gerçek bir etki yaratmaya başlayacaktır.

Mevcut fiyat İran-ABD gerginliklerini son kazanımların sebebi olarak destekliyor . Birkaç hafta önce artan başlayan gerilimler, fiyatları 6.800 Dolar’dan 8.400 Dolar’ a kadar olan Bitcoin yükselişi olarak fiyatlandı. Bu gerilimler geçen hafta sonu nispeten azaldı ve Bitcoin fiyatı da yavaşladı .

Hafta sonu boyunca, İran’ın, Ukrayna uçağını düşürdüğünü ve 176 kişiyi öldürdüğünü kabul ettikten sonra ABD, İran’a yeni yaptırımlar olacağını açıkladı. Bu, İran’da Bitcoin talebinin arttığını ve fiyatların artmasına neden olabilecek olası bir katalizör olabileceğine işaret ediyor ancak bu hala netleşmiş değildir.

Neticede Bitcoin 7.800 Dolar ve 8.200 Dolar aralığında işlem yapmaya devam etmesi bekleniyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz