single-image

Eski SEC Başkanı Bitcoin Düzenlemelerinin Geleceğini Söylüyor

Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, Bitcoin’in uzun süredir menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığını belirtti. Güvenlik dışı statüsünün onu yeni düzenlemelerin uygulanmasına karşı korumadığı konusunda uyardı, düzenlemelerin yakında gelebileceği konusunda fikrini söyleyerek uyarıda bulundu.

Clayton’ın görevi sırasında SEC’in Bitcoin düzenlemesi konusunda bir pozisyon almadığına dikkat çekildiğinde. Clayton bunun nedeni, daha düzenleyici kurumun başkanı olarak görevine başlamadan önce varlığın bir menkul kıymet olmadığının açıklanması olduğunu aktardı.
Eski başkan Aralık 2020’de SEC’deki görevinden ayrılmasının ardından sektörde kaldı ve şu anda kripto para birimleri konusunda One River Varlık Yönetimi’ne danışmanlık yapıyor.

Eski SEC başkanı Clayton’ın aktardıkları, milyarder fonu yöneticisi Ray Dalio’nun, ABD’nin Bitcoin’i tıpkı 1930’larda altınla yaptığı gibi tamamen yasaklayabileceği konusunda uyardıktan sadece bir hafta sonra gelmesi ayrıca dikkat çekici.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz