single-image

Monero ‘Oxygen Orion’ Ağ Güncellemesini Gerçekleştirdi

Monero’nun uzun zamandır beklenen yükseltmesi nihayet devreye girdi ve beklentiler bitti ve ötesinde, ancak iyi nedenlerle. Kullanıcıların uzun süredir bekledikleri ağın ölçeklenebilirlik iyileştirme yükseltmesi dün gerçekleştirildi. Bu yükseltmeyle birlikte gelen en büyük değişiklik, Monero’nun “Oksijen Orion” olarak adlandırılan düğüm yazılımının piyasaya sürülmesidir. 

Ağın yükseltilmesi, olarak bilinen bir halka imzasının geliştirilmesini ve uygulanmasını görecektir. Monero’nun özünde hızlı performansa öncelik veren bir ağa geçişi için çok önemlidir. 

İşlem süresi açısından, bu özelliğin işlem süresin i% 10 iyileştirmesi bekleniyor. Öte yandan, işlem boyutları % 25 oranında düzleştirilecek. Bu, sürekli değişen dijital varlık dünyasında lider bir gizlilik parası olarak yerini korumaya devam ettiği için Monero’da büyük bir adımdır .

Ölçeklenebilirlik ve performansın yanı sıra, hafif güvenlik değişiklikleri de yapılacaktır. Monero’nun Dandelion ++ olarak bilinen önceki yazılım sürümlerinden biri (planlanan bu bağlantıyı gizlemek için bir yöntem), güvenliği sıkılaştırmak için geliştirilecek. Prosedürü tamamlamak için başka hata değişiklikleri de yapılacaktır.

Monero, sektördeki en gelişmiş gizlilik paralarından biri olma yolunda ilerlerken, ağ, iki Birleşik Devletler hükümet kurumundan kaynaklanan bir dezavantajla başa çıkabilir; Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi ve İç Gelir Servisi, her ikisi de işlem hareketlerini “izlemek” için ağın mahremiyetine girmek istiyorlar.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz