single-image

Norveç Yatırım Şirketi Bitcoin Birimi Kuruyor

Aker ASA, kripto para birimine yatırım yapmak için önemli bir adım attı. Oslo merkezli 6 milyar dolarlık halka açık bir şirket olan Aker ASA, bugün Bitcoin’e yatırım yapmak için özel bir birim kurduğunu duyurdu. Yeni kurulan varlık Seetee, Bitcoin ekosisteminde çalışan diğer şirketlerle aktif olarak ortaklıklar kuracak.

Yapılan resmi basın açıklamasına göre , Seetee başlangıçta 58 milyon dolar ile aktifleştirildi. Aker ASA, yeni Bitcoin biriminin başlangıçta kripto para piyasasında önde gelen oyuncularla ortaklıklar kuracağını belirtti. Seetee, Blockstream ile bir işbirliği anlaşması imzaladı bile.

Şirket ayrıca, Seetee’nin Bitcoin madencilik endüstrisindeki olasılıkları da keşfedeceğini belirtti.
Aker ASA’nın Başkanı ve CEO’su Oyvind Eriksen, yapılan duyuru hakkında şunları söyledi: “Seetee’nin piyasaya sürülmesiyle Aker Grubu, yazılım ve fintech’e yeni bir hamlesidir. Bitcoin ve blockchain teknolojisi ile ortaya çıkacak endüstriyel fırsatlar konusunda çok heyecanlıyız ve bu çabaya güçlü bir şekilde katkıda bulunmak istiyoruz. Bu teknolojiler, günlük yaşamımızdaki zorlukları azaltma, dijital güdümlü ekonomilerimizin güvenliğini geliştirme ve inovasyon için yeni iş modellerinin kilidini açma potansiyeline sahip. ”

Şirketin bu açıklaması kripto para piyasalarında olumlu olarak karşılandı. Önümüzdeki zamanlarda bir çok yeni firmanın Bitcoin ve kripto para sistemine ilgisinin artarak devam etmesini izlemeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz