single-image

Litecoin (LTC) Hash Oranı 200 TH / sn’nin Üzerine Çıktı

Litecoin (LTC) saniyede 200 terahash karma hıza yükseldi, son iki ayın en düşük seviyesinden yukarı tırmanmayı başardı. 13 Şubat 2019’da BitInfoCharts tarafından bildirilen, Litecoin şu anda 217.86 TH / sn.

Gümüş madeni paranın (LTC) karma oranı, son zamanlarda yukarı yönlü hareket nedeniyle yükselmiştir. Geçtiğimiz bir yıl boyunca, Litecoin’in hash hızı önemli ölçüde artmış ve 24 Nisan 2018’de kaydedildiği gibi 342.89 TH / sn’nin üzerine çıkmıştır. Aynı gün içerisinde kripto para 120.78 ABD Doları’na yükselmiştir.

Karma güç geçtiğimi 8 ay boyunca mücadele etti ve kademeli olarak 146.21 TH / sn’lik bir seviyeye düştü. Bu, Aralık ayının üçüncü haftasında, fiyatların 30,00 ABD Doları desteğinin altında seyrettiği dönemdeydi. LTC, istikrarlı bir şekilde yükseldi ve bu yılın Ocak ayının ikinci bölümünde 200TH / sn’nin üzerine çıktı.

Karma hız, esas olarak saniye başına yoğun kriptografik bulmacayı hesaplamak için madenciler tarafından yapılan kombinasyon tahminlerinin sayısıdır. Asıl amaç, doğru cevabı bulmak ve ödülü kazanmak için blok zincirine blok eklemektir.

Bu tahmin oyunda, madencilik işlemi için çalışan cihazın hızı bulmacanın başarıyla çözüldüğü hızı belirler.

Litecoin’in zorluğu artar, gittikçe daha fazla sayıda madenci ağa bağlanır. Bu, madencilik sürecini karlı yapan blokları madencilik yapmak için daha fazla Haş oranı gerektirir. Bu nedenle, Haş oranı, süreç sonunda kazanılan ödülle doğrudan orantılı olduğu için ağ için kritik öneme sahiptir .

Şebeke zorluğundaki bir artış, aynı zamanda güç veya elektrik maliyetinde bir artış anlamına gelir. Bu nedenle, dijital madalyonun değerlemesi, kesin değerin altına düşerse, madencilik artık karlı değildir. Bunun nedeni madencilik için dağıtılan hesaplama gücünün, madencilik ödülünden daha pahalı hale gelmesi ve bunun da, Kripto varlığının Hash oranını düşürmesidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz