single-image

Ethereum Klasik % 51 Saldırısından Sonra 1 Milyon Dolardan Fazla Kayıp Var

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan saldırı ile ilgili olarak güncellenmiş rakamlara göre, Ethereum Classic’e yönelik devam eden yüzde 51 saldırısından kaynaklanan kayıplar şu an için milyon doların üzerine çıktı.

Piyasa kapitilazsyonu açısından 18. kripto para biriminin yüzde 51 olarak bilinen saldırıya maruz kalan en son blok zinciri haline geldiğini bildirilmişti.Kötü amaçlı bir madenci ağı tarafından blok zincirin büyük bir çoğunluğunu ele geçirmesi ve en son blok zinciri verilerini yeniden yazmak için kullanıyor.

Coinbase , saldırganın, çoğunlukla kripto-para birimi değiş tokuşuna karşı yönlendirilen, çifte harcama saldırısı yapmak için kullandığı çeşitli vakaları tespit ettiğini açıkladı .

Şimdi, Coinbase mühendisleri, saldırganların “çoğu kez ikili harcamalar içeren Ethereum Classic blok zincirinin tekrar eden derin yapılanmalarını ” incelemelerini başarıyla gerçekleştirdiklerini belirten güncellenmiş veriler yayınladı. Şirket, “gözlemlemiş olduğumuz çifte harcamaların değeri” şu ana kadar 219.500 ETC yani yaklaşık olarak 1,1 milyon ABD Doları dedi.

Şimdiye kadar, yalnızca kripto para birimi borsası Gate.io, Ethereum Classic bilgisayar korsanına saldırıda ETC kaybettiğini belirtmiştir . Salı günü yayınlanan bu açıklamaya göre , saldırgan mevcut döviz kurunda yaklaşık 200.000 ABD Doları değerinde 54.200 ETC elde etmiştir. Borsa Ethereum Classic için gelecekte benzer olayların oluşmasını önlemek için Çalışma Kanıtı (PoW) konsensüsünden Alım Kanıtı’na (PoS) kadar köklü bir değişiklik yapmasını tavsiye etti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz