single-image

Fiyatı 100.000 Dolar ‘a Ulaşırsa Bitcoin ABD’de Yasaklanabilir

Tom Lee, değeri 100.000 dolara ulaşırsa Bitcoin’in Amerika Birleşik Devletleri’nde tam bir yasaklama görebileceği konusunda uyardı. Kısa süre önce yapılan bir tartışmada, Washington’un yakın zamanda aromalı e-sigaralar üzerindeki kısıtlı kısıtlamaları hakkında, Fundstrat Global Advisor’ın kurucu ortağı Tom Lee, milletvekilinin tüm piyasayı aniden çökertme gücü konusunda endişelendi.

Dahası Lee, Başkan Donald Trump ve Hükümeti tarafından yapılan kripto hakkındaki olumsuz sözlerine dikkat çekti . E-sigaraların ABD’den kaybolacağı sadeliğin, farklı çatışma olaylarının benzer bir kadere dayanabileceğini ima ettiğini belirtti. Bitcoin yasağı olasılığına ilişkin tartışmaya devam eden Lee, hükümet çerçevesini doğrudan Fiyat üzerinden belirtti.

“Bu alakasız ama Beyaz Saray’ın her şeyi yasaklayan bir ‘icra emri’ verebileceğini gösteriyor. Ve bitcoin’i bile yasaklayabilir ” dedi. “Beklemiyordum. Ancak mevcut Beyaz Saray’da sınırların dışına çıkamayan ya da ulaşılamayan hiçbir şey yok. ”

100.000 dolarlık fiyat için yasağı öngören bir başka Twitter kullanıcısına cevap olarak, “Doğru, aynı fikirdeyim” dedi. Muhtemelen ‘yasaksız’ merkezi olmayan Bitcoin’i yasaklayan bir devlet fikri düzenli olarak öfkeye başlarken, hükümetlerin böyle bir egzersizi nasıl uygulayacağına dair çok az kanıt ortaya çıktı.

Son açıklamada belirtildiği gibi, ABD hükümeti ve FDA (Gıda ve İlaç İdaresi), güvenliğini değerlendirmek için geçici olarak e-sigaraları yok etmeye karar verdi. Halen, aromalı e-sigaralara yasal olarak alım yapmak için bir daha asla ulaşılamayacak ve 30 gün içinde geri çekilmelidir.

Hem Beyaz Saray hem de Gıda ve İlaç İdaresi’nin son zamanlarda onayladığı ani sınırlamaların yanı sıra, e-sigaraların ABD pazarından bir ay içinde yok olacağı anlamına geliyor. Ayrıca, üreticiler daha sonra, Devlet operasyonunu başlatan bir akciğer hastalığından sorumlu olmadıklarını gösteren güvenlik testlerine tabi olarak eşyalarını geri getirme seçeneğine sahip olabilirler.

Ayrıca, Trump BTC / USD 10,500 dolara ulaştığında şifreleme para birimini önemsemediğini tweetledi. Belirttiği birden çok kez değerse, Trump Hükümeti, ABD sakinlerinin kullanmasını sınırlama konusunda daha eğilimli olacaktır.

Ek olarak, Başkan Donald Trump kısa bir süre önce kripto para birimliğinden bahsetti , iş dünyasında jitter gönderen ve bu şekilde üst düzey hükümet yetkililerinin desteğini alan sözlerini dile getirdi. Bununla birlikte, Temmuz ayında yapılan yorum ışığında hiçbir politika değişikliği yaşanmadı, ancak ABD’nin düzenleyici yaklaşımı, tüketicileri gerçeğe dönüştürüyor ve işletmeler üzücü.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz