single-image

2020 yılında Bitcoin Ödül Yarılanması Sonrası 55.000 Dolar Olacak mı?

Kripto piyasasında Plan B olarak bilinen tanınmuş bir kripto analisti, Bitcoin’in 2020’de ödül yarılanması (halving) nedeniyle Bitcoin’in 55.000 Dolara çıkacağını belirten son tahmin modelini Twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı.

Tahmin için gösterdiği tarih Mayıs 2020: Bitcoin’in halving yapılacağı tarih ve tahmin bu gerçek bir olaya dayanıyor.

Kripto araştırmacısı Plan B, madencilere verilen blok ödülünü yarıya indirecek ve Bitcoin sonlu arzının üretimini daha da yavaşlatan Bitcoin’in yaklaşmakta olan ödül yarılanmasının potansiyel etkisini gösteren analizlerini paylaştı.

Aynı Yarılanmalar geçmişte Bitcoin’in fiyatı üzerinde her zaman olumlu bir etkiye sahipti ve Plan B.’ye göre, azalan üretim bir kez daha değeri artıracak.

Kripto analistine göre, insanlar ona bu paranın nereden geleceğini her zaman soruyorlar.

‘İnsanlar bana yaklaşık 1 Trilion Dolar’dan fazla para bitcoin piyasa değeri için gereken tüm paranın nereden geleceğini soruyor? Cevabım: Gümüş, altın, negatif faizli ülkeler (Avrupa, Japonya, ABD yakında), yırtıcı hükümetlere sahip ülkeler (Venezuela, Çin, İran, Türkiye vb.), Niceliksel gevşemeye karşı korunan milyarderler ve milyonerler ve kurumsal yatırımcılar Son 10 yılın en iyi performans gösteren varlığını keşfedecekler. ‘

Endüstri analisti, tahmininin gerçekten de inanılmaz olduğunu itiraf ediyor.

“Sanırım zaman söyleyecek ve muhtemelen yarı yarıya 2020 ya da 2021’de bir ya da bu iki yıl içinde anlayacağız” diye ekledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz