single-image

VKontakte (VK)’den Kendi Kripto Para Birimi

Rusya’da çok popüler olan sosyal ağ VKontakte (VK), bir kripto para birimi sunmayı planlıyor. Sosyal medya platformunda 97 milyon kullanıcı yer almakta. Kripto para birimlerinin toplu adaptasyonu için muazzam bir yöntem olacağı düşünülüyor.

Rusya, oldukça sık değiştiği anlaşılan kripto para birimleri konusundaki sıra dışı tutumu ile tanınıyor. Rusya’nın tutumu göz önüne alındığında, birçok kullanıcı devlete ait sosyal medya platformu “VKontakte” nin kendi şifreleme para birimini tanıtmayı düşündüğü konusunda şaşırıyor. VK da genelde “Rus Facebook” olarak bilinmektedir.

Rus haber ajansı “ RNS”, bu bilgiyi güvenilir bir kaynaktan öğrendiğini açıkladı. VKontakte ayrıca, kullanıcının çeşitli işlemlerini ödüllendirmek için kendi parasını kullanan bir ödül sistemi oluşturmayı da planlıyor. Yeni şifreleme para biriminin tanıtımı ve faydaları hakkında son karar henüz vermedi.

Alexa’ya göre , VKontakte web sitesi dünyada 16. sırada. Rusya’da, en popüler web sitelerinde 3 numara . Platformdaki aktif kullanıcı sayısı 97 milyondur. Mesajların sayısı ve katkılarla etkileşimler milyarlarca olduğu düşünülebilir. Sosyal medya platformu bu fikri sürdürmeye devam ederse, birçok kullanıcıyı aynı anda blockchain ve kripto para kullanıcısı haline getirecektir.

Sosyal medya platformu VKontakte Pavel Durov tarafından kuruldu. Pavel, ayrıca Telegram Mesajlaşma uygulamasının kurucusudur. Telegram tüm kripto meraklılarını aynı çatı altında toplayabilen bir uygulamadır.

Mesajlaşma uygulaması sadece geçen yıl kapalı bir finansman aşamasını tamamladı (ICO). Telegram’ın amacı, “TON” adlı kendi merkezi olmayan şifreleme platformunu geliştirmektir. TON ağında kurum içi kripto para birimi “GRAM” çalışmalı ve telegram bazı harika özelliklerle genişletilmelidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz