single-image

Bitcoin’in Enerji Tüketimi İncelemesi

Yeni bir Uluslararası Enerji Ajansı analiz işlemleri gerçekleştirmek için Bitcoin “madencilik” tarafından tüketilen enerjiyi yi mercek altına aldı zor bir probleme yararlı bir görünüm sağlar.

Kripto para birimlerinin artan kullanımı, güç emen donanım ve veri merkezlerinin (ve buna bağlı soğutma ve ışıklandırmanın) küresel ısınmayla mücadeleyi daha da zorlaştıracağından korkuyor. IEA örtüşmesi tahminlerin yığılmasının tahmin edilebileceği yararlı bir karşılaştırmadır ve Bitcoin enerji kullanımı konusunda bazı büyük incelemeler çıkardı. Önemli bir miktardır ve hayır, bu hiçbir şekilde kıyamet değildir.

IEA analisti George Kamiya, Digiconomist’in Bitcoin Enerji Tüketim Endeksi olan yüksek uçta yaygın olarak kullanılan bir tahmine dikkat çekti.

Daha sonra, etkili Antminer S9 donanımını kullanan, ancak soğutma ve aydınlatma faktörünü etkilemeyen ve daha sonra çeşitli çalışmaların gerçekleştiği arazilerde yer alan daha muhafazakar bir “ölçüt” sunuyor. EA analizi, Bitcoin madenciliğinin geçen yıl 45 terawatt saat (TWh) harcadığını, ancak bu yıl “çok daha yüksek” olma yolunda olduğunu tahmin ediyor.

Bir anlamda, IEA, küresel elektrik talebinin genel olarak geçen yıl 900 TWh büyüdüğünü tahmin ediyor.
Ancak Kamiya, madenciliğin büyük kısmının çok sayıda yenilenebilir elektriğe sahip ülkelerde veya Çin’in yenilenebilir enerji ağırlıklı bölgelerinde bulunduğunu gösteren analizlere de işaret ediyor.
Sonuç olarak: Panik yapmayın!

“Bu analizler ve dayanarak donanım üreticileri ve madencilik tesis operasyonları ve havuz kompozisyonlar üzerinde anlayışlar IPO dosyalarında verilerine , Bitcoin madenciliği olasılıkla yılda 10-20 Mt CO2 veya global 0,03-0,06% sorumludur enerjiyle ilgili CO2 emisyonları , ” O yazıyor.
Bitcoin enerji kullanımı artıyor ve bu sadece bir şifreleme para birimi. Orada bile, tahminler oldukça değişkendir, rekabet eden yöntemler vardır ve bu da statik bir şey değildir.

Miktar, kullanılan madencilik ve ekipmanın oranına bağlı olarak değişir.
İleriye baktığımızda, madencilik teknolojisinin verimliliği, veri merkezlerinin bulunduğu ve onlara neyin güç sağladığı konusunda değişkenler var. “Bu erken tahminler bugün bitcoin enerji kullanımına dair kaba bir gösterge sağlarken, araştırmacıların daha sıkı metodolojiler ve doğru tahminler geliştirmek için özellikle madencilik tesislerinden daha fazla veriye ihtiyaç duydukları açıktır ” diyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz