single-image

BTC ve ETH Yükseliyor Ancak Uzmanlar Kripto Endüstrisinin Hala Olgunlaşmamış Olduğunu Söylüyor

Bitcoin’in fiyatı, yine büyük bir satış korkusuyla sonuçlandığında, yine de 10.000 $ ‘ın üzerine çıktı. Genelde kripto para birimleri bol miktarda yeşil görüyor, Ethereum ise % 5-6 kazanırken, geri kalanı ise% 2-3 oranında ılımlı bir büyüme görüyor.

Bakkt lansman tarihi yaklaştıkça, Kongre kripto para birimine daha fazla ilgi gösteriyor. 24 Eylül Salı günü, bir Finansal Hizmetler komitesi toplantısı hızlı bir şekilde dün gerçekleşti.

Mutabakata göre , komite SEC Başkanı Jay Clayton ve beş SEC Komisyon Üyesi ile birkaç konuda görüşecek: SEC’in kripto para birimleri için güvenlik kuralları, Bitcoin ETF’lerin uygulanabilirliği ve Facebook Terazi. Bu haber, Bakkt’ın lansmanının algılanan önemini, bugünün yükselişine katkıda bulunabilecek gibi vurgulamaktadır.

Yine de, kripto para biriminin boşluğunun ETF’ler için hala olgunlaşmamış olduğuna ve yaygın bir kurumsal benimseme olduğuna dikkat çekiyor. BlockTV’ye verdiği röportajda , TIE ve Kayan Nokta Grubu CEO’su Joshua Frank ve John Peurifoy, kurumsal masaların yeni varlık sınıfını benimsemesini önleyen birkaç önemli konuyu sıraladı.

Frank’a göre, ana neden, kaliteli dijital varlık verilerinin olmaması. Piyasa verileri fiyatlar konusunda kesindir, ancak hacim bakımından çılgınca tahrif edilir. Zincir içi veri sağlayıcıları var, ancak fiyat dinamikleri konusunda eyleme geçirilebilir içgörü sağlayamadığını belirtti. GitHub’ın taahhüt ettiği geliştirme verileri de yüzeysel ve güvenilmez bir ölçüdür.

Düzenlemeden bahsetmiş olan Peurifoy, operasyonlarını ülke dışına transfer eden çeşitli borsalara yol açan ABD’deki yasal belirsizliği eleştirdi. Küçük girişimler de aynı şekilde etkilenir ve Peurifoy, Fintech yönetmeliklerine uyum maliyetini yaklaşık 500.000 dolara yerleştirir.

“Bu, pek çok şirketin işe başlamada bile büyük engelleri olduğu anlamına geliyor” dedi. Sorun, ABD’ye özgü görünüyor: “Avrupa’nın çoğu, bu şirketlerin bir dizi kısıtlamanın içine girip uçabileceği ve aslında bunu temsil eden bir işletme kurabileceği düzenleyici alanlar yaratmaya başlıyor” dedi. ABD’nin “birkaç adım gerisinde kaldığına” dikkat çekerek, ETF’lerin piyasa manipülasyonuyla ilgili önemli sorunlar nedeniyle hala çok uzak olduğunu belirtti.

Frank daha sonra, oynanacak paralı eşyalar ve manipüle edilmiş hacim de dahil olmak üzere sektöre olumsuz bir ışık tutan yaygın manipülasyon örneklerinden bahsetti. Açıklanmayan bir kripto projesi için çalışan ortaklarından birinin her gün “iki ya da üç bin dolar” için olumlu bir makale yazma sözü veren farklı yayınlardan e-postalar aldığını iddia etti .

İkili, kripto alanının aşırı arbitraj fırsatları da dahil olmak üzere kitlesel kabul edilmeden önce hala geliştirilecek çok şey olduğu sonucuna varmalarına yol açan birkaç faktöre dikkat çekti.

Ethereum, temel ölçümlere dayanarak çalışmaya devam ediyor
ETH, Çarşamba günkü fiyatların hala üzerinde olan ve bugün 220 $ civarında işlem yapan birkaç para biriminden biridir.

Ethereum’un geliştirilmesinde lider şirketlerden biri olan ConsenSys, dün ” Sayılarla Ethereum ” yazdı . Blog girişi,% 95 gaz kullanımı, günlük 17.000 aktif dApp kullanıcısı ve 1243 aylık aktif geliştirici dahil olmak üzere Ethereum ağının bir resmini çizmek için onlarca istatistik rakamı alıyor.

Analiz edilmemiş olan önemli bir ölçüm, daha önce Crypto Briefing tarafından bildirildiği gibi, şimdi yaklaşık olarak Bitcoin’s’e eşit olan toplam işlem ücreti geliridir.

Buna rağmen, TIE’den gelen veriler, çalışmanın kısa ömürlü olabileceğini gösteriyor: günlük ve uzun vadeli duyarlılık göstergeleri son derece nötr kalıyor.

Bitcoin, şimdiye kadarki 10.380 $ seviyesine yükselen etkileyici bir iyileşme sağlayarak 10.000 $ seviyesinin üzerine çıktı. Bir kez daha BTC / USD boğalar aylık pivot noktasını, 10.420 $ seviyesini kıramadılar, bu nedenle kripto para birimi biraz daha düşük seviyelere çekildi.

BTC / USD ‘nin yakında güçlü bir yükseliş gerçekleştirmesini beklediğim için Bitcoin’in zararlarını Perşembe gününden kurtardığını şahsen mutlu oldum. Kısa vadede, teknikler hala 9,800 $ seviyesine doğru bir geri çekilme bekliyor.

ABD oturumu sırasında boğaların daha yüksek bir fiyat verememesi durumunda bu küçük düşüş senaryosunun oynamasını beklemeliyiz. Hafta sonlarına girerken teknikler, ticari işlemlerin çoğunluğunun altcoin alanında olabileceğini vurgulamaya devam ediyor.

BTC / USD paritesinde olası bir geri çekilme tahmininde bulunulan kısa vadeli teknik analiz ile Bakkt’ın 23 Eylül’de yapacağı kurumsal işlem platformunun yakında piyasaya sürülmesinin, bazı yatırımcıların ve trader’ların bekledikleri kripto para biriminde yükseliş etkisi olmayacağı görülüyor. .

Cryptocurrency’in genel piyasa hakimiyetine ilişkin kısa vadeli teknik analizlere göre, güçlü bir yükseliş hareketi görmeden önce Bitcoin piyasa hakimiyetinin daha düşük olması bekleniyor. Boğa dönüşünün geldiğine dair bir gösterge için Bitcoin genel pazar hakimiyetini yakından takip etmeye değer.

Diğer kripto para birimleri kısa vadede Bitcoin’e göre artışlar gösteriyor. Sadece birkaçını isimlendirmek için REN / BTC, ETH / BTC ve XRP / USD beğenilerinde daha fazla kazanç elde etmemiz gerekiyor.

Bunu akılda tutarak, Bitcoin’deki çok beklenen boğa patlaması, tekniklerin tümü bir araya gelmeden önce biraz daha uzun süre beklemek zorunda kalabilir. Bitcoin nihayet dağılmak üzere olgunlaştığında okuyucuları bilgilendireceğim.

* BTC / USD çiftinin Perşembe günü önemli bir teknik düşük oluşturduğuna inanıyorum ve gelecek hafta 10.700 $ ‘dan yüksek bir yükseliş beklemeyi umuyorum. *

en son verilerine göre, dünden beri Bitcoin için boğa duyguları,% 55.00’a yükseldi. Şifreleme para birimi için uzun vadeli duyarlılık% 65.80 olumlu, değişmedi.

10,420 $ seviyesi hala BTC / USD boğaların kısa vadede kırması gereken ana teknik engeldir. Dört saatlik bir zaman dilimi, aynı zamanda 10.200 $ ‘lık bölgeyi teknik olarak önemli olarak göstermekte ve bu alanın etrafına yığılmış hareketli ortalamaların bir birleşimini göstermektedir.

10.420 $ seviyesinin üzerindeki ana direnç, 10.700 $ ‘da bulunuyor. Bence bir kez 10.700 ABD dolarının üstünde bir süredir BTC / USD işlemlerinin 10.000 ABD dolarının altında seyretmesi pek mümkün değil.

9,800 ABD doları, bugün olası bir düşüş hedefi olarak işaretlendi. Bu gerçekten Bitcoin için kısa vadeli teknik bir bakış açısıyla yapılacak ya da öl senaryosu olacak.

9.600 ABD doları seviyesindeki zayıflık, en düşük 9.300 ABD doları seviyesine doğru güçlü teknik satışları teşvik etmeli, 9.100 ABD doları ise en güçlü destek biçimidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz