single-image

Kripto Yatırım Fonundan Bir Analist Gizli Bitcoin Yükseliş Sinyaline Dikkat Çekiyor

Kripto yatırım fonundaki bir analist büyük bir Bitcoin boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu belirttiği gizemli bir tablo yayınladı.

Ağ değerine göre kripto işlemlerinin dolar değerini ölçmek için Ağ Değeri İşlem Oranını (NVT) icat eden Willy Woo’ya göre , Bitcoin zincir içi hacmi, tabanın içinde olduğunu ve uzun vadeli bir ralliin başlayacağını gösteriyor.

“Zincirdeki momentum yükselişe geçiyor. Burada çalışan cepheyi yarıma hazırlayın. @AdaptiveFund’a özel olduğu için bu göstergenin ne olduğunu söyleyemiyorum, ancak yatırımcının momentumunu izliyor.”

Bitcoin’in yaklaşmakta olan ödül yarıya düşmesi olası etkisi üzerine tartışmalar, 2019 sonu yaklaşırken giderek alevleniyor.

Ödül Yarıya düşmesi, gelecek yılın Mayıs ayında gerçekleşecek ve her yeni Bitcoin bloğu için madencilerin alacağı ödül miktarı 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek.

Bu uygulama, her dört yılda bir düzenli olarak gerçekleşiyor ve pazara giren yeni BTC miktarını azaltmak, lider kripto para birimi yavaş yavaş 21 milyon maksimum tutarına doğru yaklaşıyor.

PlanB gibi analistler, Bitcoin’in fiyat geçmişinin yarıların önceki Bitcoin rallileriyle kuvvetle korele olduğunu gösterdiğini belirtmekte.

Morgan Creek Digital’den Jason A. Williams gibi analistler, Bitcoin’in sonraki ödül yarılanmasının çok yüksek oranlarda fiyatlı olabileceği düşünülmektedir.

Madencilik devi Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu, uzun vadeli bir Bitcoin boğa olmasına rağmen, bitcoin yarılanmasının bir sonraki ralliyi tetikleyeceğine inanmadığını belirtmekte.

“Bitcoin ödül yarılanması, ciddi bir boğa piyasasına yol açmayabilir, ancak Bitcoin fiyatının uzun vadeli eğilimi konusunda olumluyum.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz