single-image

Ukrayna Hükümetinden Yeni Kripto Yasası

Ukrayna hükümeti, FATF kurallarına dayanarak kripto para birimleriyle ilgili kara para aklama ile mücadele eden yasasını kabul etti. Hükümet tarafından kabul edilen yasa kripto para birimlerini bir servet deposu olarak görüyor yasa kara para aklama ve terör finansmanı da dahil olmak üzere finansal suçlarda kripto paraların potansiyel kullanımını kontrol etmeyi düzenliyor ve bunları kabul ediyor.

Ukrayna hükümeti , ülkedeki kripto para birimlerini düzenleyen bir yasa çıkardı . Kanun, kripto para birimlerinin kullanımını kara para aklama, sahtekarlık ve terör finansmanından korumayı amaçlamaktadır.

Kanun, hükümete ülkedeki kripto alım satımını izlemede konusunda yeni güçler veriyor. Başlıklardan biri, hükümetin 30,00 hriven’den yani yaklaşık 1.300 Dolar’dan daha düşük bir değere sahip bireysel bir işlemin ortak anahtarını toplamasına izin veriyor. Bununla birlikte, işlem bundan daha fazla olursa, hükümet hem alıcıya hem de göndericiye doğrulama uygulayacaktır. Gönderenler ve alıcılar kimliklerini belgelemek durumunda olacaklar.

Binance, kripto yasasını oluşturmak için Ukrayna ile işbirliği yapıyor. Daha önce bildirildiği gibi, Binance, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ile bir mutabakat zaptı imzalamıştı. Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance ve Ukrayna yetkilileri, ülkedeki kripto para birimlerinin yasal statüsü üzerinde ortaklaşa çalışacaklar. Ukrayna’nın kripto para birimlerinin yasal ve ana akım haline getirilmesinde çalışmakta olan ülkeler arasında olduğuna inanılıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz