single-image

Gelecek Haftalarda Bitcoin İçin Ne Beklemeliyiz

Bildiğiniz gibi Bitcoin kasım ve aralık ayları anahtar olmuştur. 2017’de, kripto pazarının oldukça hızlı olduğunu ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını hep birlikte gördük. Aksine geçtiğimiz yıl, pazarda büyük bir düşüş bir hareket ile bir önceki yıla göre oldukça farklıydı.

Bitcoin için, 2017’de kripto para 19.000 Dolar ile en yüksek, 2018 yılında ise 3.100 dolar ile en düşük seviyesine düşmüştür. Bitcoin cephesinde birkaç yıl önce, 2013 yılında da benzer bir hareket gözlendi. Kasım ayından Aralık ayının ortasına kadar Bitcoin 200 dolardan 1000 dolara ulaşan bir hareket izlemişti. Şimdi, kasım ortasında, kripto topluluğu birazda endişeyle büyük bir hareket bekliyor. Ancak hiç kimse, nereye doğru olacağını yukarı veya aşağıya doğru olacağından emin değil.

Son bir kaç günde piyasa biraz düşüşte. Kripto paraların çoğu kırmızı bölgede el değiştirmekte ve daha önce bildirdiğimiz gibi , yaklaşık 6 milyar dolar kayıp söz konusudur . Ancak bu, bitcoin boğaların çoğu için büyük bir endişe kaynağı değil.

Bu tür hareketler geçmişte Bitcoin’in tam tersi bir dönüş yapmasını ve toplanmasını engellememiştir. Piyasa ani yükselişler ve açıklanamayan bölgeler ile neredeyse irrasyoneldir. Gelecek haftalarda, pek çokları yüksek seviyelere ulaşmak için piyasanın yukarı doğru kayda değer bir ilerleme kaydedeceğini tahmin ediyor.

Bitcoin boğalarının çoğu, önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin’in bir sonraki büyük direnç seviyesine ulaşmak için 13.000 Dolar’lık seviyeyi tekrar bir kırılma bekliyor. Ancak diğerleri, bir sonraki büyük hareketin bir sonraki Bitcoin ödül yarısı ile geleceğine inanıyor . Bitcoin ödül yarısı için bir yıldan daha az bir süre kaldı ve Bitcoin’i yeni seviyelere ulaşmasına olanak verecek.

Tarihsel olarak, BTC, zorluk olumsuz ayarlandıktan sonra tırmanmaya başlar. Bir sonraki Bitcoin zorluk ayarının 21 Kasım’da gerçekleşeceğini ve yeni bir yükseliş aşamasının başlangıcına işaret edeceğini tahmin ediyor.

Eğer önümüzdeki haftalarda bir yükseliş eğilimi tetiklenirse, pazarın ve Bitcoin’in özellikle yarıya yaklaştığı görülmemiş bir hızla yükseldiğini görebiliriz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz