single-image

Bitcoin Sonraki Hedef 16.000 Dolar

Geçen ay, birkaç bitcoin meraklısı, bitcoin’in Ekim ayında 16.000 Dolar ‘a ulaşması için çağrılan ünlü 4Chan bitcoin sihirbazı tarafından büyülendi . Anonim kişi, Ocak ayında, piyasadaki düşüş eğilimi ve bitcoin fiyatına ilişkin diğer fiyat tahminleri arasında sert bir tahmin yaptı.

Maalesef, ilk iki tahminin geçmesine rağmen Ekim ayında durum böyle değildi. Bu hafif bir hayal kırıklığı olarak ortaya çıksa da, bitcoin’in 16.000 Dolar’a ulaşması için hala umut var.

Kripto analisti BitcoinGuru, geçen ayın sonunda, bitcoinin bir fraktal’ı tatmin eden bir hareketi dikkatlice gözlemledi . Mevcut zaman dilimlerinde tarihsel olarak fiyat hareketi farklı bir ölçüde gerçekleştiğinde fraktal olur. 7.300 dolar seviyesine düşen düşüşün Haziran ayının yaklaşık 14.000 dolar seviyesinden bitcoin alacağı devasa bir rallinin tahmin edildiğini gösteriyor.

Daha da önemlisi, BitcoinGuru, bitcoin 9.350 doların üstünde tutulursa 16 Kasım’a kadar 16.000 dolara ulaşacağını vurguluyor. Bu, şu anki seviyeden 9.300 dolar seviyesinden nereyse % 70’lik bir artış olacağını gösteriyor. Çok iyimser görünüyor, ancak bitcoin ‘in geçtiğimiz günlerde sadece birkaç saat içinde % 42 oranında arttığını unutmayın, imkansız gibi görünmüyor.

Yakın gelecekte bitcoin fiyatını etkileyebilecek çok sayıda faktör var. Bazı gözlemcilere göre, devam eden Fed repo enjeksiyonları bir sonraki boğa piyasasını ateşleyecek – muhtemelen 16.000 dolara.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz