single-image

Basel Üniversitesi’nden Vitalik Buterin’e Fahri Doktora

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin’e, Basel Üniversitesi tarafından fahri doktora verildi.

Artık Dr. Buterin, Vitalik oldu, Üniversitenin kurulmasının yıldönümü kutlamasında, İşletme ve Ekonomi Fakültesi tarafından zincirinin geliştirilmesi çalışmalarından ötürü Dies Academicus’taki Cuma günkü kutlamada verildi.

Business fakültesi dekanı Prof. Dr. Aleksander Berentsen, “Vitalik’in blockchain yenilikleri ile oyun değişiyor. Bilim ve endüstri için bir araya gelerek birlikte çalıştırarak bir iz bıraktı. ”

Bir duyuruda fakültenin Vitalik’in “zamanımızın dijital devrimini şekillendirmede belirleyici bir rol oynayan son derece yaratıcı ve yenilikçi düşünür” olarak onurlandırıldığını söyledi.

Ayrıca, Vitalik’in teorisi, ekonomik teşvikler ve yönetim alanındaki araştırmaları, fakültenin yanı sıra Yenilikçi Finans Merkezi’nin de paylaştığını söyledi.

Vitalik açıklamasında şunları söyledi:

“İsviçre’nin en eski Üniversitesi Basel Üniversitesi’nden onursal bir doktora aldığım için onur duydum. İsviçre, yenilikçi blockchain araştırmasıyla tanınmaktadır. ”

19 yaşındayken Vitalik, “Ethereum: Yeni Nesil Akıllı Sözleşme ve Merkezi Olmayan Uygulama Platformu” başlıklı makaleyi yayınladı ve “yazılım uygulamalarının merkezileştirilmesi için çığır açıyor” dedi.

Bugüne kadar yaptığı araştırmalar akademik bir derece olmadan ve bir üniversiteye bağlı olmadan yayınlanmıştır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz