single-image

Kripto Piyasası Kırmızıya Döndü ve Bitcoin (BTC) 10,000 Doların Altında

Çok düşük bir uçuculuk süresinin ardından, Bitcoin olumsuz yönde önemli bir harekete geçti. Bir süredir bitcoin yatay yönde bir hareket seyrediyordu.

Piyasa verilerine göre, lider kripto para birimi 9.860 dolara gerileyerek % 3.46 düştü .

Düşüş aynı zamanda altcoin piyasasını da aşağı yönde hareket ettiriyor, iki numaralı kripto para geçtiğimiz günlerdeki kararlı yükselişine rağmen Ethereum % 3.58 düşüşle 205.58 Dolar, aynı şekilde üç numaradaki Ripple XRP % 4.12 düşüşle 0.2925 Dolar ve Litecoin 73.79 Dolar seviyesine 2.79% kadar değer kaybeden kripto varlıklarından sadece bir kaç örnek.

Bitcoin’in fiyatı son haftalarda daraldı ve birçok analistin büyük bir hamle beklediğini söylediğini biliyoruz.
Analist Josh Rager, 9,400 Dolar ‘ın şimdi tüccarların dikkat etmesi gereken destek hattı olduğunu söylüyor.
“Fiyat yine 9400 Dolar ‘ın altına düşüp kapanmadığı sürece endişelenmeyin. Burası göz kulak olunması gereken alan. ”

Kripto para piyasalarında bu gibi dalgalanmalara oldukça fazla rastlandığını eklemek gerekir, yarımcı iseniz haberleri bir çok kaynaktan takip ederek yatırımlarınıza yön vermeniz önerilir. Kripto para piyasası çok genç bir piyasadır manipülasyon ve spekülatif hareketler oldukça fazla görülmektedir. Yinede gelişmekte olan bu piyasada doğru zamanda doğru hamleler yapanlar hatırı sayılır kazançlar elde edebilmektedir.

Bu gün yaşanan bu ani düşüş ardından bitcoin tekrar topalanıp 10000 dolarlık seviyeyi geçip geçemiyeceğini takip etmeye devam edeceğiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz