single-image

Çin Hükümeti Madencilik Faaliyetlerini Yasaklıyor Haberi BTC Fiyatında Şok Etkisi Yarattı

19 Eylül Perşembe gecesi, lider kripto para biriminin fiyatı yüksek hacimlerde keskin bir düşüş gösterdi ve sadece bir saat içinde 500 Dolar kadar ani bir düşüş yaşandı.

Bu hareket aynı zamanda , BitMEX borsasında uzun pozisyonların tasfiyesine yol açarak toplam 154.7 milyon dolar kadar oldu.

Bir gün önce yükseliş mevsiminin başlamasına işaret eden Altcoinler olumlu sinyaller vermekteydi. Şu sıralar nereyse tüm ilk 10 CoinMarketCap sahip tüm kripto paralar kırmızı bölgededir.

Düşüş beklentisi , medya Çin merkez hükümetinin ülkedeki madencilik sektörünü yasaklamayı planladığını doğrulaması haberinin etkili olduğuna inanılıyor. İç Moğolistan Özerk Bölgesi yetkililerine yasadışı çiftlikleri tespit etme ve kapatma talimatı verilmesi haberi de aynı şekilde olumsuz haberler olarak etkili olabilir.

Denetimi geçen aynı madencilerin bir süre standart tarifeler ödemesi gerekecek ve ardından ülkeyi terk etmeleri gerekecek.

Yine bitcoin ile ilgili olan haberleri takip etmeye devam ederek ani düşüşün sebeplerini ve sonuçlarını değerlendirmeye devam edeceğiz. İleriki saatlerde ve günlerde kripto para piyasasını nelerin beklediğini sizler için araştırıp analiz edip sizlerle paylaşacağız.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz