single-image

Çin’de Yasadışı Kripto Madenciliği Operasyonu

Bildiğiniz gibi özellikle son dönemlerde bitcoin ve kripto para birimine karşı oldukça olumsuz bir tutum sergileyen çin, yeni kripto madeni para çıkarma ve bu madencilik sürecinin yasal olduğunu açıkladı . Çin, çevreye onarılamaz zarar verdiği iddia edildiğinden, kripto madenciliğinin yasallığı konusunda yoğun bir tartışma yürütmüştü. Ancak, süren bu tartışmalardan sonra , düzenleyiciler kripto madenciliğine izin verildiğine karar verdiler.

Bununla birlikte, şimdi, Nisan 2018’den bu yana belirli madencilik faaliyetlerini kontrol etmek isteyen yerel polis tarafından 7.000’den fazla madencilik makinesine el konuldu. Fikir birliği, bu makinelerin yasadışı olarak toplanan madencilik gücü ile kripto paraları madenciliği için kullanılmasıydı. Makineler alındı ​​ve aynı zamanda ilgili tüm taraflar “şüpheli elektrik kullanımı” nedeniyle gözaltında tutuldu.

Kripto madenciliği çoğu alanda yasal olmakla birlikte, birçoğu kripto madenciliği için gereken enerji miktarının aşırı olabileceğini söylüyor. Tangshan polisi, Devlet Elektrik Enerjisi Departmanı ve diğer birkaç otorite tarafından gerçekleştirilen son kontrollerde yaklaşık 70.000 hane araştırıldı. Yasal yetkililer bu evleri bir süredir izliyorlardı ve bu evlerde ortalama elektrik kullanımının çevredeki konutlarda enerji kullanımından çok daha fazla olduğunu iddia ediyorlardı.

Bu durum doğal olarak yetkilileri şüpheli bir şeyin olduğuna inanmaya itti. Evlerin yanı sıra yetkililer, 3.000’den fazla avlu, maden, köy ve fabrika ile birlikte 1.400’den fazla topluluğa baskın düzenledi.

Şimdiye kadar, kripto madenciliği Çin sınırları içinde hala yasal gibi görünüyor, ancak yetkililer aynı zamanda elektrik hırsızlığına göz yumacak gibi görünmüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz