single-image

Kripto Paralarda Pump and Dump

“Pump and dump” programları, kripto para biriminin icat edilmesinden çok uzun bir süre önce verilmiştir . Kripto pazarlarına neden olan şey, bu tür bir manipülasyonun açık alanda gerçekleştirildiğidir.

Farklı sosyal medya kanalları üzerine gelin içinde durum için Telgraf , BitcoinTalk ve Reddit , erkek ve kadınların ekipleri birbirleri yanında görünür ve belirli bir değerde altcoins elde etmek ve belirli bir süre değer zirveleri de aynı anda satmaya hemfikir. Normalde, şüphesiz yatırımcıları operasyon yoluyla edinmeye ikna etmek için yanlış veya yanıltıcı bilgi dağıtırlar.

Ancak onlara belirli bir puan için kredi notu vermelisiniz: işlevlerini örtmece ile değiştirmiyorlar.

Organization Insider’a göre, Telegram’daki en iyi beş P&D sohbet ekibinin isimlerine göz atın :

PumpKing Neighborhood (14,317 üye)
Crypto4Pumps (7.602 üye)
AltTheWay (5.582 üye)
Pump.im (148 üye)
OCPump (1.281 üye)
Her ne kadar bu bükülmüş şeffaflık türü, Libor’un 10 yıl öncesindeki büyük finansal kurumlardaki tüccarlar tarafından gizlice manipüle edilmesine kıyasla belki de canlandırıcı olabilse de , bu ekiplerin yaygınlığı, kripto para biriminde yatırımcılarla ilgili tehlikelerin altını çiziyor.

“Bu her etrafında piyasada zararlı etkisi vardır ve kolayca çepeçevre kripto grupta anksiyete, belirsizlik ve soru (FUD) üretir,” sözü Oleg Seydak , CEO Blackmoon Ekonomik Grubu , cryptocurrency piyasa kredi için bir sistem .

“Ancak bu tür bir manipülasyon fantastik yeni kripto yatırımcı kitlesini etkiliyor ve işin gelişmesini istiyorsak, bu kanalları ve ekipleri önlemek ve kapatmak için birbirimizle birlikte yapmak zorundayız” dedi.

Kurtarma Yöntemleri
Emtia Vadeli Yatırım Komisyonu (CFTC) o edeceğini Şubat ayında duyurulan türevleri düzenleyen Amerikan şirketi, bir ödül ödemek bilgi sürdürmeye görünen bireylere unu denetim eylem potansiyel müşteriler.

Farklı bir muhtemel alternatif, Gemini kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından önerilenler gibi kendi kendini düzenleyen bir iştir (SRO) . Konsept CFTC komisyon üyesi Brian Quintenz’in rehberliğindedir. Ancak bir SRO’nin herhangi bir dişinin olup olmayacağı belli değil.

Düzenleyiciler, P & D eksilerini kısıtlayan düzenlemeler ortaya çıkıncaya kadar, yatırımcıların seyahate çıkmadıkları için daha dikkatli olmaları gerekir.

Psikoloji bu eksikleri güçlendirmede kritik öneme sahiptir. Sahtekarlıkların genellikle ikna etme ustaları oldukları ve sahalarını hedeflerinin psikolojik profillerine göre uyarlayacakları için dikkatli olun.

Hatırlayın, meşru olamayacak kadar harika görünüyorsa, kesinlikle öyle.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz