single-image

Facebook Coin, ABD’li Senatörlerin Dikkatini Çekti

Hali hazırda Projesi bilinen ve merakla beklenen Facebook Coin, ABD’li senatörlerin dikkatini de çekti. Şirketin bu kripto para birimi projesi hakkında, şirketin diğer yönleriyle endişeleriyle, yani yoğun miktarda kullanıcı verilerini kontrol etmeleriyle ilgili detaylar istediler . Bu nedenle Zuckerberg’den, Kripto paranın tam olarak nasıl çalışacağının, daha önce Facebook tarafından açıklanmayan bilgilerin detaylarını vermesini istiyorlar .

Bunun yanı sıra, hangi tüketici finans bilgilerinin finansal kuruluşlar tarafından paylaşıldığına ve Facebook’un bu bilgilerle neler yaptığına ilişkin olarak hangi finansal bilgilerin kendi konumlarında oldukları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Daha spesifik olarak, Facebook’un kredi notuna veya benzer bilgilerine sahip olup olmadığını ve Adil Kredi Raporlama Yasasını ihlal etmekten nasıl kaçınacakları gibi konuları da bilmek istiyorlar.

Dolayısıyla, Facebook’un edineceği bilgileri, onunla ne yapmayı planladıklarını ve kullanıcılara ne tür bir koruma sağlayabileceklerini değerlendirmekle ilgileniyorlar.

Geçtiğimiz hafta bildirildiği üzere, Facebook tarafından tasarlanan kripto para biriminin seçtiği yer olan Hindistan’da piyasaya sürülmesinden sadece birkaç ay uzakta olduğu ve Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma servisi WhatsApp ile çalışan bir stabilcoin olması bekleniyor. Bu gerçekleşmeden önce, bu yeni engelin üstesinden gelmek zorunda kalacaklar gibi görünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz