single-image

Ethereum Rekora Koşuyor

İkinci kripto varlığı olan Ethereum, 500 milyar dolarlık piyasa değerine ve 4.300 Dolar seviyesinde. Bitcoin’deki son ralliden sonra, Ethereum 24 saat içinde perakende talebinde önemli bir artış gördü. Coinmarketcap tarafından yayınlanan en son verilere göre , Ethereum’un piyasa değeri Çarşamba günü tarihinde ilk kez 500 milyar doları aştı.

ETH’nin fiyatındaki son sıçramaya ek olarak, büyük kripto cüzdanları arasındaki talebi son birkaç hafta içinde önemli ölçüde arttı. Önde gelen bir zincir üstü analiz platformu olan Santiment’ten gelen veriler, en büyük ETH adreslerinin son 10 haftada Ethereum varlıklarını yaklaşık %14 artırdığını gösteriyor.

Ethereum’un büyük miktarlı cüzdan adresleri, Ağustos ayının başından bu yana istikrarlı bir şekilde ETH biriktiriyor ve 2 numaralı varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını görmek şaşırtıcı değil. Santiment, geçtiğimiz 10 hafta içinde 1 milyon ila 10 milyon ETH’ye sahip adreslerin cüzdanlarında %13,9 daha ETH eklediğini belirtti.

Ethereum, en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmaya devam etti ve 2021’de ilk 5 arasında yer alıyor. ETH’nin fiyatı 1 Ocak’ta yaklaşık 730 dolardan 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.300 dolara sıçradı. Bitcoin’in önemli yükseliş hareketi nedeniyle , Ethereum’un genel kripto piyasası hakimiyeti son birkaç ayda kademeli olarak azaldı. Bununla birlikte, Ethereum’un son rallisi, dünyanın en büyük ikinci dijital varlığının pazar hakimiyetini artırdı. ETH şu anda kripto para birimlerinin toplam değerinin yaklaşık %17’sini oluşturuyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz