single-image

Kripto Para Piyasası BTC-ETH-XRP Yaralarını Sarmaya Çalışıyor

Geçtiğimiz hafta sonuna doğru yaşanan yükselişe karşı güçlü bir direnç gösterdikten sonra, kripto para birimi piyasası hem Bitcoin hem de büyük Altcoinler’in hafta sonu boyunca bolca değer kaybını gördü. Kripto para piyasası pazarının genel piyasa değeri 280 Milyar ABD Dolarına düşmüştür. Haftasonu, en yüksek kripto para birimlerinin fiyatlarının birçok temel destek seviyesini ihlal ettiğini ve aylık düşük seviyelere düştüğünü gördü, ancak düşüş, bu düşük seviyedeki güçlü destek nedeniyle aylık en düşük seviyelerin biraz üstüne kaldı. Kripto para birimi piyasasında fiyat hareketine halen düşüş eğilimi hâkim olmakla birlikte, Avrupa piyasa saatlerinde toparlanmaya başladı.

BTC/USD şu an 10300 Dolar seviyesinde işlem görüyor ve 9900 Dolar ‘ın altındaki düşüşlerden kurtulmayı başardı ve 10100 Dolar ‘ın üzerindeki yerini geri kazanmayı başardı. Parite şimdi devam eden yükseliş momentumuna devam etmeli ve artan yukarı yönlü fiyat aksiyonu için 10.600 Dolar fiyat seviyelerinin yakınında yeniden destek seviyelerini sağlamalıdır.

10.100 ABD Dolarının altındaki bir düşüş yolu yeniden aylık seviyelere düşürecektir. Yukarıda belirtilen fiyat seviyeleri, kısa vadede fiyat hareketinin sınırlı kalması muhtemel olan kısa vadeli bir fiyat sınırlaması sağlamaya devam edecektir. 10.600 Dolar ‘lık direnç kırdıktan sonra, BTC boğalarının 10.800 Dolar ardından 11110 Dolar seviyelerindeki dirençleri zorlaması muhtemel olacaktır.

ETH/USD de Bitcoin’e benzer keskin düşüşler yaşadı. Parite, 200 Dolar ‘ın altında bir fiyat düşüşüne yol açabilecek bir düşüş ile başa çıkabilmek için çok uğraştı. Dün keskin bir düşüşte görülen parite 203 Dolar ‘lık tutara kadar geriledi, ancak kısa bir süre sonra 210 Dolar ‘a yükseldi. Parite o zamandan beri önemli ölçüde toparlandı ve 220 Dolar ‘lık tutacağın üzerinde güçlü bir yer edinmeyi başardı ve şu an 227 Dolar ‘dan işlem görüyor.

Sonunda, yakın gelecekte parite 232 Dolar ile 242 Dolar arasında bir dirençle karşı karşıya kalır ve 220 Dolar 210 Dolar ile destek sağlayabilir.

Bitcoin ve Ethereum’un aksine, Ripple gerçekten haftasonunda son ayların en düşük seviyesine ulaşma konusunda mücadele verdi. XRP/USD paritesi hafta sonundan Asya pazarının ilk saatlerine kadar düşüşünü sürdürdü ve 0.2947 Dolar de aylık en düşük seviyelere geriledi, ancak Avrupa piyasa saatleri sırasında fiyat hareketlerindeki düşüşün önemli bir kısmını geri kazanmayı başardı. Parite 0.33 Dolar üzerine çıkarak aşağı yönlü 0.30 Dolar seviyesine doğru güçlü bir destek gördü.

Mevcut Ripple XRP piyasa değeri, coinmarketcap verilerine göre 13 Milyar ABD Doları civarındadır . XRP, 0.31 Dolar ‘ın üzerindeki bir sabitliğe ulaşırken, yakın gelecekte başka bir düşüş eğilimi şansını önlemek için direnci 0.33 $’ ın üzerindeki direncin sağlanması gerekiyor. 0.36 Dolar ‘ın üzerindeki bir hareket, boğaların fiyatlarda hüküm sürmesine neden olurken, 0.33 Dolar ‘ın altına düşülmesi, fiyat hareketinin bir dalgalanma döngüsüne girmesine neden olacaktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz