single-image

Tom Lee, Bitcoin Boğa Piyasasının Ağustos’ta Geri Döneceğini Söyledi

Tom Lee, sanal varlık hakkındaki tahminleri ve Bitcoin hakkında oldukça fazla bilgi sahibi olduğu biliniyor. Röportajda ise Fundstrat Global Advisors kurucularından CNBC 14 Mart’ta o Bitcoin fiyat yükselişi bundan beş altı ay sonra oluşabileceğini beklediğini söyledi.

Röportajın detaylarına dayanarak, Tom Lee pazarın bu yıl ağustos ayında bir iyileşme göreceği görüşünde. Özel olarak, bundan sonraki beş ila altı ay arasında bir sonraki boğa piyasasına yol açacak bir hız ayarlanacağına dikkat çekti. Bunun nasıl gerçekleşeceği de kripto para meraklısı tarafından belirtildi.

Lee’ye göre, Bitcoin 4.000 Dolar’ın üzerinde bir fiyat tutarsa, 200 günlük hareketli ortalamanın bundan birkaç ay sonra geçilmesi ihtimali var. Kendi sözleriyle, “ Bitcoin 4.000 Dolar’ın üzerinde tutarsa, Ağustos ayına göre 200 günlük hareketli ortalamasını geçecek, bu yüzden dış pencerenin Bitcoin teknik olarak boğaya döndüğü gibi görünmeden önce beş ila altı ay olduğunu düşünüyorum Market.”

Aynı şekilde, ortak kurucu Bitcoin’in fiyatındaki yaklaşık 6.000 Dolar ila 3.100 Dolar arasındaki düşüşün düzeltilmesi gereken zarar olduğunu belirtti. İkincisi, bazı yatırımcıların pazardaki güvenini olumsuz yönde etkiledi. Ayrıca pazarın dinamiklerini kötü etkiledi.

Tom Lee, Bitcoin hakkındaki yükseliş tahminleriyle tanınıyor. 2018 yılında Bitcoin’in yılı yaklaşık 25.000 Dolar’lık bir fiyatla bitireceğinden emindi. Daha sonra, değeri 15.000 dolara düşürdü . 21 Aralık’ta, Lee , fiyat hedefleri isteyen insanlardan bıktığını ve bu nedenle gerçeğe uygun değerler etrafındaki zaman dilimlerinin artık belirlenmeyeceğini söyledi.

Bu bir yana, 15.000 dolarlık tahmininin hiçbir zaman sanal varlığın daha da devalüasyon yaptığı göz önüne alınmadı. Yakın tarihli bir yorumda Lee , Bitcoin’in hala 25.000 Dolar’a ulaşma potansiyeline sahip olduğunu belirtti . Bununla birlikte, bu sefer bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair bir tarih belirtmedi.

Tom Lee’nin yanı sıra, diğer kripto para birimi meraklıları da uzun vadede Bitcoin’in fiyatı konusunda yükseliş yaşıyor. Lee’nin sahibi birkaç ay içinde olabilir, ama onlarınki birkaç yıl sonra. Örneğin , bir girişim kapitalisti Tim Draper , 2022 yılına kadar Bitcoin için bir olasılık olarak 250.000 Dolar görüyor.

Bitcoin’in 2018’de 3000 dolara düştüğünü tahmin eden profesyonel bir tüccar olan MagicPoopCannon gibi diğerleri de birkaç yıl içinde sanal para biriminin düzeldiğini görüyor. Kripto analistine göre, dört yıl içinde Bitcoin 150.000 dolar değerinde olacak . Altını daha yeni görmüş olabileceğimizi ve bunun böyle olmaması durumunda, sanal varlığın sadece 3.100 Dolar’dan az bir miktar düşeceğini söyledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz