single-image

Goldman Sachs,Müşterilerine Kripto Para Yatırımı İmkanı Sunacak

Önde gelen yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, bugün bankanın müşterilerine 2021 yılı ikinci çeyreğinde kripto para birimi yatırım hizmetleri sunmayı planladığını duyurdu.
CNBC tarafından yayınlanan bir habere göre Goldman Sachs, bankanın özel varlık yönetimi grubunun müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para varlıkları için yatırım araçları sunmayı hedefliyor. Goldman Sachs şu anda fiziksel bitcoin, türevler ve geleneksel yatırım araçları dahil olmak üzere yatırım hizmetleri için tüm seçenekleri değerlendiriyor.
Özel müşterileri için ekosisteme düşünceli ve uygun erişim sunmanın yollarını keşfetmek için şirketteki ekiplerle yakın bir şekilde çalışıyoruz ve bu, yakın vadede sunmayı planladığımız bir şeydir. Goldman’ın özel servet yönetimi bölümü Dijital Varlıklar Küresel Başkanı Mary Rich, CNBC’ye verdiği demeçte Goldman, sonunda bitcoin ve diğer kripto para varlıklarına tam bir yatırım yelpazesi sunmayı düşünüyor diye ekledi.
Goldman Sachs’ın bu açıklaması, diğer yatırım bankası Morgan Stanley’nin bu ayın başlarında zengin müşterilerine Bitcoin fonlarına erişim sunmayı planladığını açıklamasının ardından geldi.
Kurumsal yatırımcının ilgisinin giderek arttığını ve ilerleyen günlerde çok daha fazlası olabileceği konusunda beklentiler bir bir gerçekleşmektedir. Bu gibi yeni haberler Bitcoin fiyatında olumlu etkiler yaparak yeni tüm zamanların en yüksek fiyatlarına doğru ilerlemesini sağlamaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz