single-image

Bitcoin Düşüş Eğilimini Kırmaya Çalışıyor ve Piyasa Baskınlık Oranı %66.7 Oldu

Bitcoin (BTC) fiyatı, piyasaların % 25’in üzerindeki zirveden geriye doğru sert düşüşün ardından aşırı satım seviyelerinden biraz kurtuldu ve geri yükselmesiyle Salı günü toparlanmaya başladı.

Bitcoin fiyatı Salı günü 11.000 Dolar’a yükseldi ve hatta Bitstamp borsasında 11.042 Dolar’ lık yüksek bir fiyata ulaştı. En büyük kripto para birimi şu sıralar % 10,5 düşüşle 10,500 Dolar’ın dolaylarında işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre, 24 saatlik işlem döngüsünde BTC / USD döviz kuru % 4 değer kazandı.

Mevcut fiyatlara göre, bitcoin, toplam kripto para birimi piyasasının % 66,6’sını oluşturduğu 190,5 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahiptir. Baskınlık oranı 27 aydır bu kadar yüksek olmamıştı.

Kripto para birimleri Salı gününün ilk aşamalarında daha yüksek işlem görüyorlardı. Toplam kripto para birimi piyasası bu haftanın başındaki düşük 270 milyar dolar seviyesine düştükten sonra 286.7 milyar dolar oldu.

ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin , konuyla ilgili sürpriz bir basın toplantısında önde gelen dijital para birimi ile ilgili “endişelerini” açıkladıktan sonra Bitcoin ‘in toparlanma yolu Pazartesi gününün ikinci aşamalarında başladı .

Kripto DÜnyasının merakla takip ettiği haberlere bakıldığı zaman oldukça fazla gelişme görülmektedir.
“Başkanın belirttiği gibi, Bitcoin son derece değişken ve ince havada dayalı olduğunu,” dedi erken bir yorum yankılanan iyi dijital varlıklarını düzenleyen ihtiyacını Trump yorumlarına cevap vermiş oldu.

Mnuchin, dünyanın en büyük sosyal medya ağına hizmet etmek için tasarlanan bir ödeme sistemi olan ve Facebook’un yaklaşmakta olan Libra kripto para birimi ile bitcoin içinde görünüyordu. Özellikle Libra’ya atıfta bulunan Mnuchin, yeni şifreleme para biriminin “para aklayıcılar ve terörist finansörler tarafından kötüye kullanılabileceğini” söyledi. Dikkatlice gözden geçirilmesi gereken “ulusal güvenlik sorunu” olarak nitelendirdi.

Dijital Para Birimi Grubu’ndan Barry Silbert, Mnuchin’in yorumlarının “bitcoin’in eksiksiz ve tam bir doğrulaması” olduğunu söyledi. dijital varlık sınıfı. Her halükarda, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, dijital varlıkların daha fazla düzenleyici gözetimi geliştirmek istiyor ve ilerlemelerini engellemeye niyetli değil gibi görünüyor. Meslektaşım Joseph Young’un yakın zamanda belirttiği gibi, Mnuchin , kripto para birimlerinin “geleneksel finansal kurumlarla aynı düzenleme, gözetim ve beklentilere tabi olacağını” söyledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz