single-image

Hindistan Yüksek Mahkemesi Kripto Para Birimlerini Düzenlemesi için Hindistan Hükümetine Bir Ay Süre Verdi

Yerel bir Haber ajansı, Hindistan Yüksek Mahkemesinin kripto para birimi düzenlemeleri geliştirmek için 4 haftalık bir son tarih getirdiğini bildirmektedir. Bu durum, Hindistan’daki kripto para birimi kullanıcılarını, ülkedeki düzenleyici durumun nihayetinde daha net bir şekilde ortaya çıkabileceği konusunda umutlanmasına sebep oldu.

Yeni düzenlemeler ile geçen yıl yürürlüğe giren genelgesini de iptal edebilir
Özellikle, bu haber Hindistan haber merkezi Inc42’den geliyor . Yayına göre, geniş dilekçeler Hindistan Yüksek Mahkemesinin ülkenin rezerv bankası – RBI – tarafından finans kuruluşlarının kripto para birimleri ile uğraşmalarını yasaklaması yönünde bir kararı iptal etmesini sağlamaya çalıştı.

Bu karar ilk olarak geçen yılın nisan ayında alındı, ancak sorunun nasıl çözülmesi gerektiği konusunda çok fazla belirsizlik kaldı. Bununla birlikte, Hindistan Yüksek Mahkemesinin şimdi süreci hızlandırmaya karar verdiği bildirildi.

Yüksek Mahkeme’nin hem Hindistan hükümetine hem de Hindistan Merkez Bankası’na son bir uyarı verdiğini bildirildi. Dahası, söz konusu iki kurumunda, kripto para birimlerinin nasıl düzenlendiği konusunda bir karara varması gerektiğini belirtti.

Hükümete ve RBI’ye kripto para birimleri ile ilgili bir dizi düzenlemenin geliştirilmesi için dört hafta süre verildiğini bildirmektedir.

Bu, Hindistan Yüksek Mahkemesinin ilk kez, hükümetin kripto para birimi varlıkları için düzenleyici bir çerçeve oluşturması gerektiğine dair sabit bir zaman çizelgesi yayınladı.

Hindistan’ın şifreleme para birimi yasağı iptal edilmedi – en azından henüz
Bununla birlikte, Hindistan Yüksek Mahkemesi, RBI’nin genel olarak yasaklanan bankalarını ve örgütleri kripto para birimi varlıklarıyla başa çıkma konusunda düzeltti.

Bunun yerine, Yüksek Mahkeme, kripto para birimi davasıyla ilgili tarafları duymayı reddedeceğini açıkladı. Bunun yerine, yukarıda belirtilen dört haftalık bir süreyi Hindistan hükümetine açık bir kripto para birimi politikası uygulamak için uyguladı.

Bununla birlikte, bu haber Hintli kripto para birimi savunucuları tarafından ileriye atılmış önemli bir adım olarak karşılandı. Örneğin, Hindistan kripto para birimi değişimi WazirX’in kurucusu ve CEO’su Nischal Shetty’nin kararı memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Aslında, Shetty son dört aydır düzenleyici bir çerçevenin uygulamaya konmasını ümit ederek kripto para birimi düzenlemeleri için kampanya yürütüyordu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz