single-image

Kripto Borsaları, 2019 Yılının İlk Çeyreğinde % 30 Hacim Artışı Yakaladı

Yapılan en son Cryptocurrency Exchange Industry Research Report Kripto analiz şirketi TokenInsight tarafından yayınlanan 2019 yılının ilk çeyreğine ait , ana cryptocurrency borsalarının yılın ilk üç ayında işlem hacminde% 30 büyüme kaydettiğini gösteriyor.

Raporda, 2019 yılı boyunca çoğu borsada hem platformlara giden trafikte hem de ticaret faaliyetlerinde önemli bir hacim kaybı yaşandığı belirtiliyor. Bu, piyasadaki fiyatların düşmesi ile orantılı.

Ayrıca, Binance Launchpad platformunun dünyanın önde gelen uluslararası borsalarından biri tarafından yeniden başlatılması için başlatılan ilk borsa teklifinin (IEO) yeni eğiliminden de bahsediyor. Bu, yatırımcıların birincil pazar payı için Ethereum gibi projelerle rekabet etmelerinin önünü açtı.

Raporda ayrıca kripto borsalarında 6 büyük güvenlik ihlali yaşandığı ve 230 milyon ABD doları tutarında toplam fon kaybı kaydedildiği de gösteriliyor. Bu, bir yıl öncesine göre % 67 düşüş gösterdiği için büyük bir gelişme oldu.

En önemlisi, tüm aksamalara rağmen fonlar, özellikle iştahı yansıtan, özellikle ABD Doları cinsinden, aynı zamanda KRW ve JPY gibi piyasalarda artmaya devam etti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz