single-image

Kıbrıs Rum Kesiminde Bu Yıl BlokZinciri ve Kripto Para Düzenlemeleri Hazırlayacak

Maliye Bakanlığı’ndan haber alındığı üzere, Kıbrıs Rum Kesimi bu yıl blok zinciri ve kripto para birimi düzenlemeleri hazırlayacak. Financial Mirror’a göre, Bakan Harris Georgiades, düzenleme taslağının çok yakında tamamlanacağı ve ülkedeki finans sisteminde devrim yaratacak büyük bir rol oynayacağı konusunda oldukça iyimser.

Dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) hakkında konuşurken, Maliye Bakanı, blockchain teknolojisinin “internete benzer yeni bir önemli teknolojik devrim” olduğunu ortaya koydu. Girişim, özellikle fintech tarafında çok heyecan verici bir girişim. sektör ve görünen o ki, Kıbrıs Rum Kesimi yenilikçi teknolojilerin kullanımına hevesli ve bu kanunun meyve vermesini sağlamak için mümkün olan her şeyi yapacak.

Meclis üyesi ve Meclis üyesi olan Kıbrıslı Rum Demetris Syllouris’e geldiğinde, özellikle özel sektörde ve kamu sektöründe teknolojinin tam olarak uygulanmasının ve uygulanmasının devam ettiğini ve bunun çok önemli bir başarı olacağını belirtti. tamamlandıktan sonra – modern toplumların yapılandırmalarını büyük ölçüde değiştirecek ve bu onların örgütlenmesinin yanı sıra çalışma şeklini de geliştirecektir.

Syllouris’in söylediklerine dayanarak, ulusal strateji boru hattında ve yakın gelecekte ortaya çıkacak yenilikler, ülkeye Bitcoin, DLT, akıllı sözleşmeler, blok zinciri ve daha pek çok şey dahil çığır açan yeniliklerin sürekliliğini garanti edeceğini düşünüyor. Ayrıca, mevcut zorlukları ve diğer ilgili engelleri aşmamakla birlikte, blok zinciri potansiyelini ve teknolojinin çeşitli sektörlerde en iyi şekilde nasıl kullanılabileceğini ortaya çıkarmak amacıyla açık bir yol haritası geliştirilecektir.

Bildiğimiz kadarıyla, ulusal DLT ve blok zinciri pilot planları, Arazi ve Anketler Dairesi, Vergi Dairesi ve Ulusal Bahis Kurumu ve diğerleri gibi çok çeşitli hükümet sektörlerinin kapsanmasını içermelidir. Fintech topluluğu, bu kazançlı gelecek vaat eden sektörü yönetmek için teknolojinin gelişmiş ve önemli uygulamalarının yanı sıra güçlü taslak kurallar ve düzenlemeler yapmayı bekleyemez.

İtalya, İngiltere, Malta, Almanya, Fransa vb. Avrupa da dahil olmak üzere birçok ülke, sektörün gerçekte düzenlemeye ihtiyacı olduğunu fark etmeye başladı. San Marino Cumhuriyeti, Haziran ayının başlarında, bu teknolojiyle ilgili yenilik ve etkinlikleri uygun şekilde yönetmek için yeni şifreleme para kuralları ve düzenlemelerini onayladı .

Bir çok ülke Kripto para ve blok zincir teknolojisinde lider yada merkez olmak için çeşitli çalışmalar sürdürmeye devam ederek geleceğe yatırım yapmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz