single-image

EOS Gerçekten Ethereum’un Yerini Alabilir mi?

Eos kripto para 2017 yılında bugüne kadar baskın istikrarlı paraların yaptıklarının ötesinde insan faaliyetlerinin yeteneklerini geliştirmek için çok şey yapan bir şifreleme para birimi yarattı.

İlk günlerden beri EOS için “Ethereum katili” olarak adlandırıldı, büyük kripto para birimlerini etkileyen birçok ölçeklenebilirlik sorununu çözdü. Hatta takip edilecek bir örnek olarak devredilmiş kanıt kanıtı kullanarak belirteçleri edinme madenciliği sürecini çevreleyen sorunların ötesine geçti.

İlk para teklifleri sırasında 4 Milyar Dolar gibi rekor yükseldiği zaman , Herkes işlem ücretlerini ortadan kaldıran blok zincirin gerçekten Ethereum’u yok edebileceğine inanıyordu.

Saniyede bir milyonun üzerinde işlem ve merkezileşmemiş uygulamaların inşası için en iyi platformlardan biri olan EOS, birkaç basit nedenden ötürü diğer stabilcoinlere rakip olma özelliğini koruyamadı.

Birincisi, madencilere verilen güçler inanılmaz derecede büyük.
Tek başına bu, insanları blok zincirini bile benimsemekten iten temel faktörlerden biridir. En iyi 20 blok yaratıcısının gücü, bir Ülke ekonomisini kontrol eden bir mafya sahip olmak gibidir.

İkincisi, içine derin bir dalış EOS ilk günlerden itibaren Kripto Para , Ethereum’a benzemek üzere oluşturulduğunu göstermesi.

ICO olarak çıktığında, Ethereum’un altyapısı kullanılarak gerçekleştirildi. Yani, EOS yeni bir şeyle gelmedi. Bu, dağıtılmış risk modeli kanıtı ve şu ana kadar kurucuların umduğu çekişi kazanamayan sıfır işlem ücreti dışındadır.

Üçüncüsü, EOS Daniel Larimer’in kurucusu uzun zamandır hiçbir kripto projesinde kararlı değildi.

Projeyi büyüme evreleri boyunca görmeden bir projeden diğerine geçtiği biliniyor.

Dördüncüsü, Ethereum geliştiricileri şimdiye kadarki en çılgın ölçekleme çözümleriyle geliyor.

Raiden ve parçalamadan plazmaya kadar, Ethereum takımındaki adamlar hem zincir içi hem de zincir dışı çözümler üretiyor ve bu da yalnızca EOS’un şu ana kadar yapmış olduğu herşeye rakip olacak.

Öyleyse, EOS çok çekici bir şifreleme para birimi olsa da, Ethereum’a rakip olmayacağını görebilirsiniz; en azından uzun zaman bunu yapamayacağı açıktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz