single-image

Kasım Ayıdaki Büyük Çöküş ve Kazananlar / Kaybedenler

Kasım ayı ortasında güçlü bir piyasa çöküşünü de beraberinde  getirdi ve pazar henüz iyileşme belirtisi göstermedi. En büyük 10 kripto paradan sadece ikisi yeşil, biri de bir sabittir kalabildi. Piyasa kapitalizasyonuyla ilk 50 kripto para arasında kalanların hepsinde, geçtiğimiz kasım ayında % 20 veya daha fazla kayıp yaşandı.

Kasım ayındaki ilk 10 kripto para aşağıdaki gibi gerçekleşti

kasım ayında ilk on kripto para

Kasım ayının kripto para piyasaları için kötü geçtiği zaten aşikar ancak geride bıraktıkları zararın ne kadar olduğu, kasım ayının kazananları ve kaybedenleri genel bir değerlendirme yapmak faydalı olacaktır.

Kasım Ayında En Çok Kazandıran On Kripto Para

kasım ayında en çok kazandırmış olan ilk on kripto para

Fiyatların hiçbirinin yükselişte olmadığı düşünülürse, bu listede yalnızca yeşilde iki kripto para olarak Factom (FCT) ve Bitcoin SV (BSV) görülmektedir. FCT’nin fiyat artışından sonra, Harmony blockchain-as-a-service (BaaS) teknolojisinin mortgage yazılımı ve pazarlama şirketi Equator tarafından verimliliği arttırmanın bir yolu olarak kullanılacağı haberi geldi . Bu arada, Bitcoin SV, Bitcoin Cash çatalında doğmuş yeni bir piyasa lideridir ve diğer pazar koşullarına rağmen, yaklaşık % 5’lik bir net artışla, yükselişini sürdürmektedir.

Üçüncü en iyi kripto para  % 40’tan fazla önemli bir artışın ardından  % 17’lik bir kayıpla XEM’dir . Neredeyse % 32 zararla listenin en altında BAT geçen ayın ilk on kazananın dan oldu.

Liste, diğer bazı kazananları da Ekim ayında paylaşıyor . Başka bir örnek, şimdi başlangıç ​​değerinin dörtte biri kadar kaybetmiş olan ChainLink (LINK) iken, daha önce yaklaşık% 60, ve % 30’luk bir kayıpla Aurora(AOA) elde etmişti .

Kasım Ayında En Çok Kaybeden On Kripto Para

kasım ayında en çok kaybeden on kripto para

Bu ayın en büyük kaybedeni ,% 60’ın üzerinde bir kayıpla Tezos (XTZ) oldu. Hemen ardında Bitcoin Cash (BCH) ve Ekim ayı listesindeki – ICON (ICX) de vardır. Diğer Kripto paralar kayıplarda aşağı doğru sıralanmaktadır.

Geride bıraktığımız Kasım Ayı tartışmasız Kripto Piyasalarında yara açmış ve büyük çöküşler yaşanan bir ay olarak kripto piyasalarında yer etmiştir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz