single-image

ProgPoW Madencilik Algoritması Gelecek Ethereum Yükseltmede Olabilir

Bir sonraki Ethereum yükseltmesi, Ethereum blockchain’i kesip atmak üzere olan İstanbul, Progressive of Work-Proof of Progive Prog (ProgPoW) madenciliği algoritmasını dahil etme olasılığını taşıyor.

Bitcoin’den sonra en büyük ikinci blok zincir olan Ethereum blockchain üzerinde çalışan proje yöneticileri , son toplantıda Progressive of Work-Proof’in ayrıntılarını içeren Ethereum Improvement önerisini (1057) içeriyordu.

Madencilik algoritmasının uygulanması hiçbir zaman oybirliği ile onaylanmadı. Bir gurup eth madencileri arasında dengeli bir kontrol sağlamanın gerekli olduğuna inanıyor. Öte yandan, başka bir gurup, ​​uygulamasının büyük madencileri kontrol altında tutma konusunda pek bir şey elde etmediğini belirtti.

Yaklaşan sistem genelindeki yükseltmeye madencilik algoritmasının dahil edilip edilmemesi ana gündem olmadığından, proje yöneticileri ile yapılan son toplantıda bir katılımcı bir sonraki çağrıda tam gündem olarak yer alacağını öne sürdü. Çağrının bu haftanın sonunda gerçekleşmesi planlanıyor. ProgPoW ile ilgili tartışmalar, Ethereum blok zincirinin sert bir çataldan geçmesinden birkaç gün sonra ısınıyor.

Ancak, Progressive of Work-of Proof çalışma madenciliği algoritmasının bir sonraki sistem genelinde güncellemeye dahil edilmesinin önlenmesi iki bağımsız denetime tabidir.

Ethereum Vakfı topluluk ilişkileri yöneticisi Hudson Jameson, denetimin bir ProgPoW ASIC’in verimliliğini “ölçmek ve incelemek” için olduğunu söyledi.

“Denetimler, ProgPoW’u uygulamanın ya da ASC’lerin hızlı bir şekilde (dokuz aydan daha kısa bir süre içinde) ve daha hızlı bir şekilde süper hale getirilip getirilmeyeceğini bile değerlemeye emin olacaktır.”

Ethereum’un bir Çalışma Kanıtı algoritmasından tamamen bir Kanıt Kanıtı algoritmasına tamamen geçmeyi planlamasıyla, yatırımcılar Martina Long ve Dovey Wan, ASIC’lerin Ethereum platformundan bloke edilmesinin “sorun değil” olduğunu savunuyorlar.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz