single-image

Bazı Analistler Bitcoin’in (BTC) 11.500 Dolar Ardından 8.300 Dolara Düşeceğini Düşünüyor

Bitcoin (BTC) dünden beri mutlak bir kopma yaşıyor. Birkaç hafta önce 8.000 Dolar’ın altına düştükten sonra, kripto para birimi 9000 Dolar’ı geçtikten sonra hızla ilerleyen bir başka ralli yoluna girdi . Bununla birlikte, BTC bir hafta içinde% 20’nin üzerinde bir artış gösterdi ve bu yıl görülen en iyi haftalık performanslardan birini gerçekleştirdi.
Bitcoin , 11.200 Dolar direnç noktasında reddedilmesi ve 10.300 Dolar’a hızlı bir şekilde gerilemesi açıkça görüldüğü üzere geçici zayıflık belirtileri gösterse de, bazıları önümüzdeki günlerde Bitcoin’in daha yüksek devam edebileceğini öne sürüyor.

Her ne kadar finansal çevrelerdeki analistler, özellikle de kripto para birimi, ne olacağı konusunda farklı düşüncelere sahip olsalar da, bazı yorumcular yakın zamanda en muhtemel olduğuna inandıkları bir senaryo üzerinde bir araya geldiler. İlk önce iyi takip edilen analist Bagsy tarafından açıklandığı gibi bu senaryo farklı düşünceleri iletmektedir.
O ve meslektaşları, Bitcoin’in 11.500 Dolar’a varacağına inanıyor. desteği yeniden test etmek ve güçlü bir temel oluşturmak için 8.300 dolara gerileyecek ve 11.500 Dolar’ı geçtikten sonra bir sonraki direnç seviyesi olan 13.800 Dolar’a ulaşacak.

Açıklandığı gibi, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketi hakkında bu düşüncelere sahip olan tek kişi Bagsy değil. Bir de benzer tweet aynı zamanda “yeşil” olarak bilinen, RedXBT, o gerçekten Yukarıda belirtilen fiyatın eylem oynamaya inandığını belirtti.

Yarı öngörüsünü destekleyerek, Haziran 2018’den Aralık 2018’e kadar fiyat eylemi gerçekleştirdiyseniz, bunu çevirdiğiniz ve ardından mevcut BTC fiyat eylemine uyguladıysanız 11.500 Dolar, 8.250 Dolar’ı reddetti ve daha sonra 14.000 Dolar yükseldi – neredeyse aynen Bagsy’nin açıkladığı gibi.

Ancak ilginç bir şekilde, pek çok kişi bu kadar uzun bir konsolidasyon süresinin gerçekleşmeyeceğinden emin. Bazıları şimdi 10.000 Dolar’ın zaten aşılmş olmasından, yeni hareketlerin olduğundan emin. Daha spesifik olarak, Fundstrat Global Advisors araştırma başkanı Tom Lee, beş basamaklı bir hamlenin “Level 10 FOMO” akışını katalize edeceğini ileri sürdü.
Peki, bu FOMO fiyatlarda nasıl gerçekleşecek? (FOMO basit olarak fırsatı kaçırma kaygısı olarak tanımlanabilir)

Lee, son zamanlarda, kripto devi Binance’in baş mali sorumlusu Wei Zhou ile yaptığı son bir podcast’te açıkladığı gibi, bir kez 10.000 Dolar ihlal edildiğinde, tüm cehennem kripto para birimi piyasası için gevşeyecek. Bu, 20.000 Dolar’a “hızlı ve öfkeli” bir hareket olacağı anlamına gelir. Ve oradan, Bitcoin önümüzdeki beş ay içinde iki katına çıkacak ve baş aşağı bir çene düşüşüyle ​​40.000 Dolar’a ulaşacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz