single-image

Bitcoin 11.000 Dolar Üzerinde Kalmaya Çalışıyor

Geride bıraktığımız günde kripto para piyasasında devasa bir satış gerçekleşti. Bitcoin çarşamba günü erken saatlerinde başarıyla 13.000 doların üzerine çıktıktan sonra , Bitcoin kaybetmeye başladı ve birkaç saat içinde Perşembe sabahı 12.000 doların altına ve oradan 11.500 doların altına geriledi.

Boğalar geri dönüş yapmaya çalıştığında Bitcoin destek bulamayı başardı ve kripto para destek ardından 11.600 doların üzerine çıktı Ne olursa olsun, bu son 24 saat içinde % 10’dan fazla bir düşüş yaşanmıştır.

Bitcoin bu denli değer kaybeden tek kripto para değildi. Altcoinler onu izledi ve son gün içinde hemen hepsi kilit destek pozisyonlarının altına düştü. Piyasa değerine göre göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) 300 Dolar’ın altına düştü ve ardından daha da düşerek 270 Dolar seviyesine geriledi. Son birkaç gündür 0,39 dolar ile 0,43 dolar arasında işlem gören Ripple XRP, son 24 saat içinde % 15 oranında değer kaybı ile 0,34 dolar’ın altına geriledi. Altcoinlerin çoğunluğu için düşüş % 10 ila % 20 arasında gerçekleşti.

Şaşırtıcı bir şekilde, serbest düşüş başladığından beri Bitcoin işlem hacmi düşmedi. Bu, en kötüsünün henüz bitmediğinin ya da sahiplerinin yeniden biriktirme fırsatı yakaladığının bir göstergesi olabilir. Böylesi bir düşüş, fiyatlar yükselmeden önce boğalar daha iyi pozisyonlarda alım yapmak için yeni bir para hareketi gördüğü için olabilir. Diğer bir konu Bitcoin’in piyasa baskınlığı, fiyatlar 13.000 doların üzerinde olduğu zamanki kadar yüksek kalıyor. Bu, yatırımcıların Bitcoin konusunda hala güven duyduklarını ve bir Geri Dönüş beklediklerini gösteriyor. Son hareketler Bitcoin’in 11.000 doların hemen üzerinde güçlü bir desteğe ve 10.500 doların üzerinde daha güçlü bir desteğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz