single-image

İspanyol Parlamentosu ‘Ulusal Kripto Konseyi’ Kurulması Görüşülecek

İspanya Halk Partisi’nin (PP) genel sekreteri, PP’nin parlamentoda kripto para ve blok zinciri teknolojisinin düzenlenmesini öngören bir yasa tasarısını gündeme getireceğini açıkladı. Tasarıda, İspanya’nın “diğer ülkeler tarafından dayatılan yasalara tabi olmaktan kaçınmasına” yardımcı olacak bir “Ulusal Kripto Para Konseyi” oluşturulması çağrısında bulunuluyor.

PP’nin genel sekreteri Teodoro García Egea, mevzuatın “birkaç gün içinde” açıklanacağını ve PP’nin bu tasarıyı Milletvekillerinin önüne konulacağını söyledi. 350 koltuktan 134 tanesi PP’nin elinde bulunuyor.

Tasarı muhtemelen PP ‘nin milletvekillerinin tam bir destek almasını gerektirecek, ancak PP’ nin diğer muhalefet partilerini de yasa tasarısının önemine ikna edip edemeyeceği önümüzdeki günlerde anlaşılacak.

García Egea, tasarının “hem kamu hem de özel sektör blok zinciri ve kripto-para birimi ile ilişkili varlıkları kapsıyor ve vatandaşların güvenlik ve güvenilirlik garantileri sağlamasına” yardımcı olmayı hedeflediğini söyledi.

Ayrıca İspanya Vergi Dairesi geçen ay, kripto kazançlarını beyan etmediği söylenen 15.000 kripto para birimi yatırımcısını araştırdığını açıklamıştı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz