single-image

Bakkt Bitcoin İşlem Hacmi Yükseliyor % 800 Artış Gösterdi

Bakkt işlem platformuna gelen Bitcoin vadeli işlemlerinin bu yıl kripto takvimindeki en büyük etkinliklerden biri olması bekleniyordu . Ancak, Bakkt lansmanından sonra bitcoin fiyatı, ticaretin ilk birkaç günü boyunca kötü bir performans gösterdi.

Bu yavaş başlangıçtan sonra, Kıtalararası Değişim destekli bitcoin ve kripto platformunda işlem gören bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri nihayet artmış görünüyor bu hafta başında neredeyse % 800’lük bir artış kaydediyor.

Bakkt, Twitter üzerinden “Bakkt bitcoin vadeli işlem sözleşmesini oluşturmaya devam ettikçe, Çarşamba günü işlem gören 212 sözleşmenin yeni bir ticaret kaydına ulaştık .

“ Çarşamba kapanışıyla Bakkt, günlük 1.93 milyon dolarlık yeni bir rekor kırarak toplam 9 Aralık itibariyle 1197’ye varan toplam sözleşme sayısını 10.2 milyon dolar olarak belirledi.”

Bakkt’ın günlük hacmindeki % 796’lık artış , bitcoin fiyatının eylül sonunda yapılan önemli bir satıştan sonra bir miktar toparlanmasıyla geldi .

Platformda işlem gören Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri Perşembe günü geri döndü, ancak toplam 109 bitcoin işlem gördü.

Bitcoin ve cryptocurrency yatırımcıları Bakkt hacmindeki hızlı yükselişe geçerek hızlı bir şekilde gelip kurumsal yatırımın bir işareti olabileceğini öne sürdüler.

Tom Lee “Bakkt işlemlerini izle,” dedi , bitcoin ve kripto veri şirketi Fundstrat’ın araştırma müdürü. “Bitcoin için kurumsal talep için neredeyse saf bir vekil.”

Bakkt bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri Çarşamba günü yükselmeden önce Salı günü yalnızca en düşük olan 25 kişi oldu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz