single-image

İlk Bitcoin ETF’sindeki Varlıkların Miktarı 1 Milyar Doları Geçti

Çok yakın zamanda piyasaya sürüldükten sadece bir ay sonra, ilk bitcoin ETF si yönetim altındaki varlıklar toplamı 1 milyar dolarlık seviyeye ulaştı .
Purpose Bitcoin ETF, Kanada’da onaylanmıştı ve Purpose Investments tarafından Şubat ayı ortasında Toronto Borsasında başlatıldı.
Purpose Investments CEO’su yaptığı açıklamada “Bu dönüm noktasına o kadar çabuk ulaşmak, yatırımcıların kripto para birimlerine yatırım için uygun ve güvenli erişim aradıklarını kanıtlıyor” dedi.
Purpose’dan sadece bir gün sonra Kanada’da başlatılan ikinci bir bitcoin ETF , Perşembe gününü kapanışı itibarı ile 85 milyon dolarlık yönetim altında varlığa sahip .
Fon varlıkları 1 milyar dolar’ın üzerinde kalırsa, fonun % 1.00 olan yönetim ücreti, yıllık en az 10 milyon dolar gelir elde edecek şekilde belirlendi. Bu, yıllık % 2.00 ücret alan ve şu anda halka açık en büyük Bitcoin yatırım sahibi olan popüler Grayscale Bitcoin maliyetinin yarısından daha az demektir .
ABD’de bir bitcoin ETF başlatma yarışı yıllardır sürüyor, ancak SEC yatırım şirketlerinin başvurularını ardı ardına reddetti.
En son başvuru VanEck, Wisdom Tree ve diğerlerinin Bitcoin ETF uygulamaları şu anda SEC tarafından inceleniyor ve önümüzdeki 45 gün içinde bir karar alınması gerekiyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz