single-image

Bitcoin Fiyatı Kurumsal Yatırımcı Olmadan Yükselebilir mi

Bitcoin takipçileri iyi bilirler “Kurumsal sürü geliyor” bir çok Bitcoin analisti tarafından söylenen bir cümledir . Bu yatırımcı grubunun gelişinin, kripto para birimlerini tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşıyacak ve teknolojiyi ana akıma sokan bir katalizör olacağına inanıyorlar.

Bununla birlikte, bir endüstri girişimi kapitalisti, kurumsal yatırımcılar için anlatının hatalı olduğunu, Bitcoin fiyatının Wall Street’e ya da Asya eşdeğerinin başarılı olması ve büyümesine ihtiyaç duymaması gerektiğini savundu.

Bildiğiniz gibi Bakkt, geride kalan haftanın Pazartesi günü, fiziksel olarak devredilebilen Bitcoin vadeli işlemleri için ilk tam gün ticaret hizmete girdi. BTC’yi yeni zirvelere taşıyacak katalizör olması beklenen bu yatırım aracı, görünüşe göre beklentileri boşa çıkarttı, Pazartesi günü sadece 1 milyon dolar değerinde bir hacme ulaştı.

Birçoğu o zamandan beri kurumsal anlatının uygulanabilirliğini ve dolayısıyla Bitcoin’in geleceğini sorguladı.
Ancak, Crypto Oracle Fonu ortağı ve eski bir Goldman Sachs analisti olan Lou Kerner’e göre durum böyle değil. CNBC’nin “Power Lunch” adlı bir programında , yatırımcı Bitcoin’in başarılı olmak ve yükselişe geçmek için kurumlara ihtiyaç duymadığını ve varlığın büyümesinin büyük bir kısmının perakende bazında gerçekleştiğini vurguladı. Kerner, kurumların iz bırakacakları değil bu pazardaki takipçileri olacağını söyleyebilecek kadar ileri gitti.

Yine de, kurumların en sonunda,kripto para birimlerine çekileceğini iddia ederek bu pazara doğru bir giriş yapabileceklerini itiraf etti.

Kerner, Bitcoin’in gelecekteki başarısı için kurumların zorunlu olmadığına inanıyor olsa da, bu kripto yatırımcılarının bir bölümünün , bu yılın başlarında gözlemlenen 3.500 dolar ila 14.000 dolar arasındaki fiyat artışının ayrılmaz bir parçası olduğunu öne sürdüğünü belirtmek gerekir.

Blockchain analitik firması TokenAnalyst’in verilerini vurgulayan Bloomberg, geçtiğimiz günlerde , bu rallide daha az perakende işlemcinin 2017’den daha az olduğunu belirtti. Veriler, Bitfinex kullanan adres sayısının iki yılın en düşük seviyesine ulaştığını; Binance, gelen BTC işlemlerinin 2018’in başlarına düştüğünü gördü. TokenAnalyst’in kurucu ortağı Sid Shekhar, istatistiklerden bahsetti:

“Gelen işlem sayısının az olması, genel olarak şu anda kriptoda perakende satış yapılmamasına işaret ediyor. ‘Durgunluk zamanlarında güvenli bir sığınak olarak güvenli bir yer olarak Bitcoin’ anlatımına girersek, yeni kullanıcıların / alıcıların sayısının artması gerekir. ”

Google Trends verileri bu analizi desteklemektedir. 2017’nin başından bugüne “Bitcoin” teriminin arama ilgisi araştırıldığında . BTC’nin şu anda işlem yaptığı seviyelere ulaşmaya başladığında, 2017 yılının sonlarında ortaya çıkan veriler önde gelen kripto para birimine duyulan ilgiyi açıkça görebilirsiniz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz