single-image

ABD Merkezli Sağlık Sigortası Şirketi Artık Blockchain Teknolojisi Kullanıyor

ABD’deki en büyük ikinci sağlık sigortası şirketi olan Anthem hizmetlerinde blockchain teknolojisini kullanmaya karar verdi. Şirket, blockchain kullanarak hastalara tıbbi verilerine güvenli bir erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Forbes raporuna göre, ABD sağlık sigortası şirketi Anthem blockchain teknolojisini kullanarak tıbbi verileri güvence altına almak istiyor. Şu anda, küçük bir grup içinde için test ediyor, ancak birkaç yıl içinde 40 milyon üyesinin tamamı bu hizmetlere erişebilecek.

Şirket için güven sorunları Blockchain kullanımı ile ortadan kaldırılıyor. Şirketin CEO’su Gail Boudreaux, “Blockchain bize fırsat verme potansiyeline sahip olan şey, bu güven meseleleri için endişelenmek değildir” dedi. Daha önce, sağlık sigortası devi Aetna, Sağlık Hizmeti Şirketi, IBM ve PNC Bankası ile blockchain odaklı yeni bir ortaklıkla çalıştığını açıklamıştı. Anthem’in baş dijital sorumlusu Rajeev Ronanki, sistemin yaklaşık 200 şirket çalışanından oluşan pilot bir test grubu için kullanıldığı ve yakında diğer üyeler için de hazır olacağını açıkladı. Ayrıca, şirketin bu teknolojiyi çeşitli amaçlar için kullanmayı planladığını ve bunun % 40’ının zaten kullanmakta olduğunu belirtti. Blockchain teknolojisi halihazırda sağlık sektöründeki diğer ülkeler tarafından da kullanılmaktadır .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz