single-image

İlaç Endüstrisi İçin Blockchain Çözümü

Blockchain başlangıcı Chronicled , ilaç iadeleri için blockchain destekli ürün doğrulama çözümünü resmen başlattı.

San Francisco’da bulunan Chronicled, akıllı ve güvenli tedarik zinciri çözümlerini güçlendirmek için blockchain ve Nesnelerin İnterneti’nden (IoT) yararlanan bir teknoloji şirketidir. Çok partili tedarik zinciri ekosistemlerini destekleyen merkezi olmayan blok zinciri ağlarını mümkün kılmak için araçlar ve protokoller geliştirmiştir. Şirket, ilaç endüstrisine açık standartlara ve spesifikasyonlara dayalı izin verilen bir blok zinciri ağı kurma konusunda yardımcı olmaktadır.

Bir basın bülteninde Chronicled, MediLedger adlı ürün doğrulama çözümünün başlatıldığını açıkladı. İlaç üreticileri, toptan dağıtımcıları ve yenilikçi endüstri çözümü sağlayıcıları ile ortaklaşa geliştirilen çözüm, İlaç Tedarik Zinciri Güvenlik Yasası’nın (DSCSA) satılabilir iade gereksinimlerine uyması için ilaç tedarik zinciri paydaşına yardımcı olacaktır.

Chronicled’e göre, MediLedger’in piyasaya sürülmesi, ilaç endüstrisinin en zorlu sorunlarına yönelik planlarında önemli bir adım olduğunu gösteriyor. Şirket, yaklaşan DSCSA gereklilikleri ile uyum sağlayacak ve sektörün gelir yönetimi süreçlerinde önemli maliyet tasarrufu sağlayacak iyileştirmeler sağlayacak olan ilave protokollerin planlandığını söyledi.

Chronicled CEO’su Susanne Somerville, “Endüstrimiz MediLedger Ürün Doğrulama Çözümünü tanımlamak, inşa etmek ve test etmek için son 18 ayda bir araya geldi” dedi. “Bu gerçekten ademi merkeziyetçi blok zincir ağını barındıran ve işleten görevli çözüm sağlayıcıların işbirliğine özellikle teşekkür ediyoruz. Bunun sadece bu yenilikçi teknolojiyi kullanarak çözülebilecek endüstri sorunlarının başlangıcı olduğuna inanıyoruz. ”

Lansman, Chronicled’in, ilaç tedarik zinciri paydaşlarına, belirli reçeteli ilaçları içinde dağıtıldıkları şekilde tanımlayacak ve izleyecek elektronik, birlikte çalışabilir bir sistemin geliştirilmesinde yardımcı olmak için ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) Pilot Proje Programına katılmaya başladığını duyurmasının ardından geldi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz